Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V Spišskej Novej Vsi po dospelých nepochodili ani dorastenci

Sportnet|Publikované 26. sep 2002 o 22:00

Rožňava Rovnako ako dospelí, nepochodili na Spiši ani nádeje SK MFK Rožňava. Ani jedno z dorasteneckých mužstiev nestrelilo gól. "Áčko" prehralo v

IV. lige na štadióne v Spišskej Novej Vsi 0:4, straší dorast inkasoval poltucet a mladší dorastenci po troch góloch vo svojej sieti utrpeli prvú prehru i stratu bodov zároveň v doterajších 9-tich kolách III. dorasteneckej ligy. Spolu si teda z centra Spiša odviezli gemerskí futbalisti dohromady 13 gólov.

Starší dorast:

SP. NOVÁ VES ROŽŇAVA 6:0 (1:0)

Domáci od začiatku dostali hostí pod tlak. Rožňavčania však náporu do prestávky odolávali a hrozili nebezpečnými kontrami. Po zmene strán však podľa trénera Júliusa Baltu zaspali a po hrubých chybách inkasovali. Do záverečného hvizdu ešte Spišiaci pridali ďalšie góly a zaslúžene získali tri body. "Po zmene strán sme rýchlo dostali dva góly. Kvôli potrebám mužstva dospelých na nedeľňajší duel sme prestriedali a dobre rozbehnutý domáci nám pridali ďalšie góly. Výsledok je krutý, ale je realitou narušeného týždenného tréningového procesu, personálnych zmien vo vedení družstva, ako i stálych presunov v kádri staršieho dorastu. Momentálne sa obe mládežnícke celky podriaďujú potrebám seniorského mužstva, ktoré má v klube prioritu, čo sťažuje našu prácu," povedal na margo prehry J. Balta.

Mladší dorast:

SP. NOVÁ VES ROŽŇAVA 3:0 (1:0)

Názor kormidelníka J. Baltu: "Neboli sme horším družstvom, hoci nám chýbali v tomto zápase niektorí hráči. Mali sme lepší futbalový prejav, ako domáci, lenže tentoraz bez efektu v zakončovaní. Nedarilo sa zálohe, čo zrejme rozhodlo o konečnom výsledku. Do polčasu sme inkasovali po chybe v obrane. Po prestávke sme pomýšľali na zvrat, ale domácim pomohol spornými verdiktmi rozhodca. Alebo nezapískal vôbec, ako pri druhom góle v našej sieti. Predchádzal mu faul na nášho hráča a pred tým tretím zahral súper evidentne rukou. Nechcem sa však vyhovárať, lebo prehrali sme si zápas vlastnou vinou. Verím, že sa z toho poučíme. Hoci boli Spišiaci zatiaľ najlepším doterajším súperom, mali sme na nich." Strata bodov je pre mladších dorastencov zatiaľ iba prvou, ale na čele ich vystriedala vďaka lepšiemu skóre práve Spišská Nová Ves.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.