Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

V Sokoľanoch videli streleckú šou

ilustr. foto (Autor: archív)
Rudolf Rondzik|Publikované 12. nov 2017 o 19:35

V štvrtoligovej dohrávke padlo päť gólov.

SOKOĽANY. Aj keď sa už regionálne ihriská uložili na zimný spánok, v fanúšikovia v Sokoľanoch mali sezónu predĺženú.

V dohrávke 9. kola totiž domáci nováčik hostil ďalšieho novica v 4. lige skupine Juh Malú Idu a poslal ho domov s výpraskom 5:0, keď rozhodujúci náskok 4:0 si vytvoril už v prvej časti hry.

Skóre otvoril nádhernou strelou spoza šestnástky, na ktorú nemal Pangrác nárok už v 7. min. Gabriel Majoroš.

Potom sa do niekoľkých šancí dostal kanonier domácich Dušan Varga, až napokon predsa len v 9. min. zavŕšil skvelú úvodnú desaťminútovku.

Hostia sa nestiahli, chceli hrať futbal, no doplatili nato. Hoci mali za chrbátom skvelého gólmana Pangráca, ani ten po mnohých zákrokoch tlaku Tatry neodolal a ešte do prestávky vyťahoval loptu zo siete dvakrát.

Po návrate zo šatní smršť domácich gradovala, avšak brankár hostí mal dlho stiahnutú roletu, ktorú iba raz podvihol v 74. min. opäť Dušan Varga a uzavrel konečné skóre.

Nie div, že kouč Sokolian sa po stretnutí spokojne usmieval. „Chlapci nám na záver dopriali skvelé predstavenie. V chladnom počasí mali skvelý pohyb a vytvárali si množstvo príležitostí. Výsledok mohol byť i dvojciferný, ale jednak terén a napokon i výborný Pangrác nám v tom zabránili. I tak musím svojich zverencov pochváliť,“ povedal Vladimír Chovaník.

Postavenie v tabuľke im dodáva optimizmus

Tretie miesto je pre nováčika naozaj neočakávaným úspechom.

„A to treba zdôrazniť, že sme neraz trpeli veľkou maródkou a museli hrať iba v trinástich, resp. niekoľkokrát sme do hry museli zasiahnuť i s kolegom trénerom Csatlósom. Postavenie v tabuľke nám dodáva veľa optimizmu do zimnej prípravy a veríme, že i na jar budeme svojou hrou a gólmi zabávať našich fanúšikov. Tí si to naozaj zaslúžia a rovnako tak aj všetci, čo futbalu v Sokoľanoch pomáhajú. Nemajú pravdu tí, čo naše úspechy pripisujú iba legionárom, lebo pod ne sa podpisujú i domáci odchovanci. Či náš najlepší strelec Dušan Varga, Lukáš Varga, Rasťo Spišák alebo naposledy i domáci benjamínko Kristián Béreš,“ uviedol Chovaník.

Súvisiace články