Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V sobotu generálka na ligu

Sportnet|Publikované 18. sep 2002 o 22:00

Michalovce Druholigová súťaž basketbalistov sa neodvratne blíži a jej začiatok je naplánovaný na budúcu sobotu. Hneď v úvodnom kole spojil žreb

dvoch zemplínskych rivalov Michalovce a Humenné, takže priaznivci hry pod košmi sa majú načo tešiť.

Keď sme sa pred čosi vyše mesiacom zhovárali s trénerom 1. BK Michalovce Imrichom Rakovským (na snímke), boli jeho zverenci v hrubej časti prípravy. Odvtedy sa však veľa vecí zmenilo, nuž a práve tu smerovala naša úvodná otázka. "V prvom rade sme prešli z kondično-silovej časti prípravy na hernú a podstúpili sme aj niekoľko herných previerok. Za zmienku stoja najmä dva turnaje, v Spišskej Novej Vsi sme okrem domácich porazili aj Krompachy, nestačili sme na Banskú Bystricu, Košice a Svit. Neskôr sme na domácej palubovke privítali Košice, ktorým sme vysoko podľahli, Humenné sme pre zmenu zdolali a rovnako sme si počínali aj v súboji s maďarským Miskolcom," odvetil I. Rakovský. Jeho zverencov čaká počas najbližšieho víkendu v Košiciach generálka na majstrovskú sezónu, v metropole východného Slovenska si na akomsi miniturnaji zmerajú sily s domácim UVL a Banskou Bystricou, a potom už pôjde do tuhého. "Rovnako ako vlani či predvlani, aj teraz chceme zaútočiť na postup do prvej štvorky. Dvakrát nám to nevyšlo, nuž sa právom nazdávame, že práve teraz je ten správny čas. V prvej polovici súťaže sa na domácej palubovke predstavíme iba so Svitom a Spišskou Novou Vsou, všetky ostatné duely hráme u súperov. Možno sa to niekomu nemusí celkom pozdávať, ale lepšie vylosovanie sme si už nemohli priať. O všetkom sa bude totiž rozhodovať v odvete a práve vtedy budeme mať často výhodu domáceho prostredia. Za pochodu sme sa snažili zdokonaľovať ofenzívne herné činnosti, ale útok nám zatiaľ pokrivkáva," vravel kormidelník Michalovčanov. V kolektíve 1. BK došlo v posledných dňoch k drobným zmenám, Firkaľ zo Sniny sa rozhodol účinkovať v Humennom, novým je jeden nádejný borec z Prešova, avšak zatiaľ nad jeho využitím v majstrovských zápasoch neuvažujú.

Mužstvo z metropoly Zemplína by malo mať v nasledujúcej sezóne znovu kvalitný káder, ktorý by mal po niekoľkoročnej spolupráci zúročiť spoločné dielo. Ideálnym východiskom by bol postup medzi osem najlepších druholigových kolektívov. "Už som vravel, že tento kolektív má nato, aby dosiahol viac ako v predošlých dvoch sezónach. Predtým nám chýbal len kúsok, teraz už chceme konečne doviesť našu prácu do úspešného konca. Verím, že sa nám to podarí," dodal I. Rakovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.