Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

V Snine sa zišli zápasníci

(Autor: Pavel Andraščík)
Pavel Andraščík|Publikované 7. nov 2017 o 00:00

Súťažilo 60 mladých športovcov zo siedmich klubov východného Slovenska.

Zápasnícky klub Vihorlat usporiadal v Mestskej športovej hale v Snine III. kolo v žiackej lige – skupina Východ v zápasení vo voľnom štýle.

Súťažilo sa v kategóriách prípravka ,,A“, prípravka ,,B“, mladší žiaci a starší žiaci.

Zúčastnilo sa ho 60 mladých zápasníkov zo siedmich klubov východného Slovenska.

Tohto kola sa zúčastnilo aj deväť mladých zápasníkov ZK Slávia Snina (na snímke P. Andraščíka).

Z výsledkov

Prípravka ,,A“: Váha 22 kilogramov – 1. Matúš Haburaj, ZK Slávia Snina. 26 kg – 2. Oliver Firkaľ, ZK Slávia Snina. 28 kg – Štefan Aľušík, ZK Slávia Snina. 30 kg – 1. Jaroslav Zaremba, Vihorlat Snina, 3. Matiaš Haburaj, ZK Slávia Snina. 36 kg – 2. Marek Lešanič, ZK Slávia Snina, 7. Jakub Mladenov, ZK Slávia Snina.

Prípravka ,,B“: Váha 40 kg 4. Rastislav Jankaj, ZK Slávia Snina. 60 kg – 1. Richard Čmiľ, ZK Slávia Snina.
Mladší žiaci: Váha 37 kg – Andrea Žeňuchová, ZK Vihorlat Snina. 52 kg– 1. Branislav Bandurič, ZK Vihorlat Snina. 62 kg – 1. Oliver Andrejko, ZK Slávia Snina.

Starší žiaci: 53 kg – Martin Bobrík, ZK Vihorlat Snina. 66 kg – 1. Michal Kočan, ZK Vihorlat Snina.

Poradie v treťom kole: 1. ZK 1904 Košice 119 bodov, 2. ZK Stará Ľubovňa 53 bodov, 3. Wrestling Jedla Košice 46 bodov, 4. ZK Slávia Snina 43 bodov, 5. ZK Vihorlat Snina 35 bodov, 6. ZK Lokomotíva Rimavská Sobota 17 bodov, 7. ZK Moldava nad Bodvou.

Poradie po troch kolách: 1. ZK 1904 Košice 341 bodov, 2. ZK Stará Ľubovňa 181 bodov, 3. Wrestlin Jedla Košice 181 bodov, 4. ZK Slávia Snina 118 bodov, 5. ZK Vihorlat Snina 112 bodov, 6. ZK Moldava nad Bodvou 47 bodov, 7. ZK Lokomotíva Rimavská Sobota 40 bodov.

Medaily víťazom odovzdal Ján Karšňák, predseda Slovenského zápasníckeho zväzu a Jozef Radnóti, člen VV SZZ. Posledné štvrté záverečné kolo bude koncom novembra v Starej Ľubovni.

Súvisiace články