Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

V Slovinsku triumfoval Carlo Janka, Ligety zatiaľ bez glóbusu

SITA|5. mar 2011 o 13:36

Víťazom sobotňajšieho obrovského slalomu v rámci Svetového pohára mužov v slovinskej Kranjskej Gore sa stal Švajčiar Carlo Janka.

KRANJSKA GORA. Víťazom sobotňajšieho obrovského slalomu v rámci Svetového pohára mužov v slovinskej Kranjskej Gore sa stal Švajčiar Carlo Janka, ktorý dosiahol výsledný čas 2:27,05 min. Druhú priečku obsadil Francúz Alexis Pinturault, keď zaostal za víťazom len o dve desatiny sekundy.

Pinturault bol po prvom kole až na 16. mieste, no vynikajúcou druhou jazdou si vybojoval pódiové umiestnenie. Tretiu pozíciu obsadil v Kranjskej Gore Američan Ted Ligety s odstupom 0,12 s na Janku. Rakúsky líder po 1. kole Philipp Schörghofer preteky nedokončil.

Úradujúci majster sveta v obrovskom slalome z nedávneho svetového šampionátu v nemeckom Garmisch-Partenkirechne Ligety nevyužil príležitosť jedny preteky pred koncom Svetového pohára získať malý krištáľový glóbus v obrovskom slalome.

Pred druhým v celkovom poradí Akselom Lundom Svindalom, ktorý v sobotu skončil až na 22. pozícii, má však 77-bodový náskok. Slováci nemali v pretekoch zastúpenie

Výsledky - obrovský slalom mužov:

1. Carlo Janka (Švaj.) 2:27,05 min, 2. Alexis Pinturault (Fr.) +0,02 s, 3. Ted Ligety (USA) +0,12, 4. Cyprien Richard (Fr.) +0,48 s, 5. Thomas Fanara (Fr.) +0,55, 6. Matts Olsson (Švéd.) +0,90.

Súvisiace články