Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

V Slovenskom dome tri internetové počítače, krasokorčuliari "zaspali"

TASR|Publikované 31. jan 2002 o 08:50

Salt Lake City 31. januára (TASR) - Prvý deň hlavnej časti slovenskej výpravy v dejisku ZOH prebehol s problémom krasokorčuliarov, ktorí "zaspali" rezerváciu ...

Salt Lake City 31. januára (TASR) - Prvý deň hlavnej časti slovenskej výpravy v dejisku ZOH prebehol s problémom krasokorčuliarov, ktorí "zaspali" rezerváciu tréningov. Vedúci výpravy Július Dubovský však s radosťou konštatoval, že v priestoroch Slovenského domu budú k dispozícii tri počítače s internetom.

"Naši športovci už prvý deň strávili na športoviskách, problémy s tréningom mali iba krasokorčuliari, ktorí sa vracali až neskoro v noci. Jednoducho na poslednú chvíľu sa aj s veľkým úsilím nášho atašé Jozefa Sabovčíka a konzultanta Karla Kovářa podarilo zohnať aspoň časovo nevýhodné tréningové priestory a musí sa za to platiť. Nastal totiž problém v komunikácii, keď krasokorčuliari ako jediný zväz nepredložil štábu SOV včas svoje tréningové požiadavky v Salt Lake City. Obaja spomínaní páni naďalej pracujú na zlepšení podmienok. Dobrou správou je najmä pre našich športovcov a pre ich e-mailové chúťky fakt, že vďaka tunajším manželom Hvolkovcom budeme mať na chodbe Slovenského domu k dispozícii tri počítače s internetom. Čo sa týka vedenia výpravy, spolu s mojím zástupcom Jozefom Lipom sme absolvovali prvú poradu šéfov misií, na ktorej sa zatiaľ zúčastnili predstavitelia 43 akreditovaných krajín. Okrem iného sme sa bavili a o bezpečnosti a k tejto téme môžem aktuálne povedať, že všade tu hliadkujú šerifovia a policajné autá, nad olympijskou dedinou operuje vrtuľník, rovnako vrtuľníky lietajú aj nad priľahlými kopcovitými dejiskami alpských súťaží," informoval Dubovský.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.