Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Slovane sa odchody snažia vyvážiť príchodmi

Sportnet|Publikované 8. júl 2009 o 22:00

Piaty celok uplynulého ročníka najvyššej regionálnej futbalovej súťaže Slovan Giraltovce má za sebou týždeň letnej prípravy, počas ktorého odohral aj jedno stretnutie v Haniske a nad Kendicami vyhral 3:2.

Úspešnými strelcami boli Digoň s dvomi presnými zásahmi a Patrik Partila. Včera zverenci trénera Ľubomíra Puháka odohrali druhé stretnutie v Bystrom.

GIRALTOVCE. Úspešného trénera na jednej strane potešil záujem iných klubov o jeho hráčov, ale na druhej mu narobil aj vrásky, lebo počas tohto mesiaca musí nájsť náhradu za odchádzajúcich futbalistov.

Puháka čaká opäť budovanie kádra

Po zranení sa do prípravy s mužstvom zapojil Erik Partila, z hosťovania sa vrátil útočník z Kračúnoviec Zdeno Cigán. Okrem nich chce dať tréner príležitosť v príprave aj šikovným odchovancom, pričom niektorí si už privoňali k treťoligivej atmosfére. "Nielen zimná, ale aj letná príprava je v tejto súťaži špecifická tým, že každý polrok sa buduje nový káder. Platí to aj teraz, keď viacero hráčov nám odišlo. Do Dolného Kubína odišiel Javorek, Uhrín bol na skúške v Liptovskom Mikuláši a vyzerá, že tam aj zakotví. Do Prešova odišli Dubecký a Harčár. Pre zranenie netrénuje Varga. Záujem bol aj o ďalších hráčov, ktorí zatiaľ zostali, ale všetko sa môže zmeniť. S nami trénujú Pavlovič, ktorý naposledy hrával v Pušovciach, Ivan z Miklušoviec, ktorý bol na hosťovaní vo Vranove. Z Veľkého Šariša by mohol posilniť náš káder Beliš, pričom ešte rokujeme s niektorými hráčmi. Všetko by sa to malo vyriešiť v najbližších dňoch, aby sme sa mohli pokojne pripraviť na novú sezónu. Mesiac nie je veľmi dlhý čas na prípravu či prebudovanie mužstva," hovorí hrajúci tréner Ľubomír Puhák. V uplynulej sezóne toho veľa neodohral, ale ako priznal aj teraz bude pripravený nastúpiť a pomôcť hráčom nielen radami, ale aj výkonom na ihrisku. Teraz však bude skôr skúšať nových hráčov, aby presvedčili, či sú výkonnostne na tom lepšie ako kmeňoví hráči. V sobotu jeho zverencov čaká súboj s Bardejovskou Novou Vsou, potom s Kračúnovcami a generálkou na nový ročník bude súboj s rezervou prešovského Tatrana. Kormidelník nevylúčil ešte nejaký duel so súperom z vyššej súťaže.

Oporou zostáva brankár

Stabilné a vyrovnané výkony hráčov Slovan zaradili k lepším celkom tretej ligy, ktoré by mali aj v novom ročníku mútiť vodu na popredných priečkach tabuľky. Prípadné odchody môžu trocha narušiť dobrú hernú fazónu, ale veľkou oporou zostáva brankár Štefánik, ktorého výkony natoľko zaujali treťoligových trénerov, že ho zaradili do jedenástky uplynulého ročníka najvyššej regionálnej futbalovej súťaže. "Doterajšie výkony nás zaväzujú a nechceme sklamať našich priaznivcov. Verím, že sa nám podarí káder vhodne doplniť a spoliehať sa budem nielen na skúsenosť v našom kádri, ale aj mladícky elán a výbušnosť. Našou jednotkou je brankár, ale zabudnúť nemôžeme ani na hráčov v poli. Domnievam sa, že ak budeme mať priaznivo naklonené hviezdy, môžeme sa výkonnostne posunúť ešte vyššie. Všetci sa presvedčili, že naše doterajšie úsilie prinieslo ovocie a iné kluby prejavili záujem o našich hráčov. Na jednej strane je to príjemné konštatovanie, na druhej nám to prináša aj starosti, aby sme ich dokázali vhodne nahradiť, aby sme nemuseli podliezať latky výkonnosti," dodal Ľ. Puhák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.