Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Slivníku druhé miesto neočakávali

Sportnet|Publikované 20. nov 2005 o 23:00

Trebišov - Futbalisti Slivníka zavŕšili výborné účinkovanie v jesennej časti štvrtej ligy JUH víťazstvom nad Sobrancami 3:2, čo zároveň znamenalo ich

posun na skvelú druhú priečku po prvej časti súťaže. Maximalistický tréner OŠK Štefan Voroňák však napriek tomu spokojný veľmi nebol. "To platí o celej jeseni. Isteže určitá spokojnosť v našom klube vládne, veď kým vlani sme sa zachraňovali takmer do posledného kola, teraz sme na postupovej priečke. Ale keby sme zbytočne neprehrali vo Veľkých Revištiach, Rožňave či Vyšnom Opátskom, boli by sme v tabuľke ešte vyššie. Pravda, ani vtedy by to nebolo úplne ideálne, naša hra nebola často optimálna," netradične sebakriticky konštatoval Štefan Voroňák, ktorý je v posledných rokoch synonymom úspechu.

Najprv dostal na špicu treťoligový Trebišov, potom vytiahol z piatoligovej priepasti Michaľany a to isté sa mu podarilo aj v Slivníku. Raz darmo tam, kde je na lavičke kvalita, odráža sa to aj na výsledkoch. "My sme až takou kvalitou neoplývali. Veď celú jeseň sme odohrali prakticky s jediným útočníkom 38-ročným Dulovičom. K nemu sme zapracovávali Rusnáka, ktorý si však zlomil nohu. Oproti minulej sezóne nám chýbali aj Jenei, dosť dlho aj Gažo, čo sa výrazne podpísalo pod naše účinkovanie," priblížil okolnosti.

Spokojnosť s jesenným ťažením vládne aj na funkcionárskom poli. Duša slivníckeho futbalu Vladimír Kráľovský zhodnotil prvú časť súťaže nasledovne: "Pred začiatkom majstrovského ročníka sme nemali veľké očí. Reálne sme si zhodnotili naše možnosti i silu konkurencie, a tak sme si vytýčili cieľ skončiť do piateho miesta. Konečná druhá priečka síce hovorí o akomsi nadpláne, ale po skončení jesennej časti nás mrzí, že nemáme na konte o pár bodov viac. Už tradične sme doma so Žakarovcami iba remizovali, zbytočne sme prehrali u nováčikov vo Vyšnom Opátskom a vo Veľkých Revištiach, nepresvedčili sme ani v Rožňave," konštatoval Vladimír Kráľovský, ktorý nevylučuje počas zimnej prestávky viaceré zmeny v kádri. Tréner Voroňák avizoval snahu mierne prebudovať a omladiť mužstvo, nuž sa máme na čo tešiť. "Bez ohľadu na to stále platí, že sa chceme pohybovať na čelných priečkach tabuľky. Keby sa nám podarilo udržať na druhej pozícii, boli by sme spokojní. Hlavne chceme, aby sa futbal v našom podaní divákom páčil a my sme mali z neho dobrý pocit," dodal Vladimír Kráľovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.