Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

V šlágri trinásteho druholigového kola hostí dnes (14.h) tretí Prešov vedúcu Podbrezovú

Sportnet|Publikované 24. okt 2003 o 22:00

Prešov - Pred týždňom sa z košického derby vracali viacerí futbalisti prešovského Tatrana doráňaní. Niektorí nedohrali (J. Novák, Dic), iní dohrávali

so zaťatými zubami (Jakubko, Dzuríček). Okrem nich mali zdravotné problémy aj J. Adam a Adamišin. Úlohou týždňa pred šlágrom s podbrezovským lídrom bolo dať týchto futbalistov dokopy tak, aby dnes mohli vybehnúť, ako naznačovalo včerajšie počasie, možno aj na zasnežený trávnik štadióna Tatrana Prešov.

"Prví štyria vami menovaní od zápasu s Košicami riadne netrénovali. Jakubko nemohol vôbec, ostatní z tejto štvorice len individuálne s výraznými obmedzeniami," opísal nám reály stav uplynulých dní v prešovskom druholigovom futbalovom tábore tréner Vladimír Gombár (na snímke vľavo vedľa asistenta J. Galka a zraneného F. Dzuríčka). "Zaktivizovali sme klubových lekárov, ktorí tvrdia, že na takých deväťdesiat percent by mohli byť všetci pripravení nastúpiť." Je tu však tréningový deficit. Otázniky navyše komplikujú zhoršujúce sa klimatické podmienky... "Samozrejme, aj to musíme brať do úvahy pri rozhodovaní. Čiže definitíva, kto pôjde dnes na ihrisko v základnej zostave, padne tesne pred zápasom. Podľa aktuálneho stavu hráčov." Nie práve potešiteľné konštatovanie pred súbojom s lídrom, ktorý patrí niekoľko sezón k popredným druholigovým tímom. Aká bola teda príprava na Podbrezovú? "Do stredy sme so "zdravým jadrom" robili na sile a obratnosti. V štvrtok sme prešli do konkrétnej taktickej oblasti na daného súpera." Už po košickom derby ste vraveli, že prehra železiarov doma s Báčom vám nejde do kariet. Tušíme asi prečo... "Rozmýšľam tak, ako asi rozmýšľajú funkcionári v Podbrezovej. To znamená, že ak ich tím v Prešove zaboduje, pokuty za domácu prehru im zredukujú, prípadne na ne zabudnú. Takže mužstvo ŽP Šport tu určite nastúpi poriadne nabudené, len aby si udobrilo chlebodarcov. O to ťažší zápas nás čaká. Na druhej strane tvrdím, že Podbrezová v minulej sezóne bola lepšia. Teraz má viac výkyvov." Je nám jasné, že všetko z chystaných taktických zámerov neprezradíte. Vyrukujete azda s niečím novým, v porovnaní s tým čo ste hrali v predošlých domácich stretnutiach? "V prvom rade na trávnik pôjdu len stopercentne zdraví hráči. Predpokladáme, že hostia v snahe odčiniť ostatnú blamáž, to u nás nezabarikádujú. Podľa toho sa musíme zariadiť." Pri otvorenejšom spôsobe boja sa tatrancom môže naskytnúť viac možností na rýchle protiútoky, na ktoré má vhodné typy futbalistov... "To je pravda, čo zase nemožno povedať o hráčoch nášho dnešného súpera. Podbrezová disponuje vysokými, dobre stavanými hráčmi, ale nie sú to brejkové typy. Uvidíme teda, ako aj súboj taktík vypáli. Divácky, aj keď podmienky sa zhoršujú, môže to byť celkom príťažlivý futbal."

Povel k otvoreniu stretnutie 13. kola druhej futbalovej ligy FC Tatran Prešov - ŽP Šport Podbrezová dá rozhodca Šipoš (Weiss, Michlian) o 14. hodine.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.