Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

V šlágri rozhodol štvrtý set

Sportnet|Publikované 18. okt 2003 o 00:00

VKPU Prešov - Chemes Humenné 3:1 (17, 15, - 16, 23)Prešov - V šlágri tretieho kola extraligy volejbalistov na seba narazili doposiaľ dva neporazené

VKPU Prešov - Chemes Humenné 3:1 (17, 15, - 16, 23)

Prešov - V šlágri tretieho kola extraligy volejbalistov na seba narazili doposiaľ dva neporazené celky. Prešovčania začali zápas podstatne lepšie, ťažili zo spoľahlivej hry na všetkých postoch a vcelku hladko vyhrali prvé dva sety. V treťom dejstve sa hra po zmenách v zostave Chemesu otočila, hostia rýchlo získali osembodový náskok, ktorý si kontrolovali až do konca setu. Napokon rozhodoval štvrtý set, veľmi vyrovnaný, v ktorom sa obaja súperi ťahali o každú loptu. V koncovke rozhodla väčšia herná istota domácich, v ktorých drese sa ako osobnosti prejavili najmä Špaček a Sopko st. Prešovčania tak po piatich zápasoch nepoznajú trpkosť prehry a vedú tabuľku bez straty bodu.

Prešov: Soták, Červeň, Hrivnák, Sopko st., Špaček, Gešperík (libero Váhovský, Tholt, Škvarek, Ondrušek, Sopko ml., Feňo). Humenné: Huba, Beňa, Onderčin, Katona, Kríž, Mihaľko (libero Vajda, Mišľan, Matta, Jakubov).

Hralo sa 94 minút pred 600 divákmi, rozhodovali Servický, Procházka.

Zostávajúce výsledky: Petrochema Dubová - Stavbár CZPŠ Žilina 1:3 (-19, 23, -24, -16), STU Bratislava - Flaga Nové Mesto 2:3 (-21, -24, 19, 22, -9), MVK Lokomotíva Zvolen - VK-Priemstav Stará Ľubovňa 3:0 (21, 22, 19).