Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

V šlágri kola na bratislavskom zimáku remíza

Sportnet|Publikované 29. sep 2002 o 22:00

Slovan - Košice 2:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0) Bratislava - Obe mužstvá začali šláger 9. kola hokejovej Slovenské telekomunácie extraligy

Slovan - Košice 2:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Bratislava - Obe mužstvá začali šláger 9. kola hokejovej Slovenské telekomunácie extraligy

s evidentnou snahou o kombinačný hokej, Košičania boli o čosi nebezpečnejší a aj prví vyrobili v dobre pokrývaných obranných zónach vzruch. Bolo to až v 14. minúte, keď Škovira netrafil v presilovke do prázdnej bránky, ale vzápätí jeho strela od modrej prešla za Rybárov chrbát. To motivovalo Slovan, ktorý sa prebral z čiastočnej letargie a po osi Mrena-Halaj-Lipiansky sa narodila krásna gólová akcia. Na začiatku druhej časti domáci prežili oslabenie 3:5, a keď sa dostávali konečne do vyrovnanej hernej pohody, neustrážili Krotáka, ktorý po vhadzovaní preštrikoval puk až do bránky. Naďalej sa hral obojstranne mimoriadne kvalitný extraligový hokej, Košičania o čosi lepšie korčuľovali, ale Slovan neutíchal v agresivite a v prevahe o jedného hráča Šafařík zaslúžene vyrovnal. V tretej tretine úroveň mierne poklesla, hralo sa už trochu rozháranejšie aj v defenzívnejšom ponímaní blížiaceho sa klaksónu.

Slovan: Rybár - Vlk, Mihálik, Šafařík, Jendek, Mrena, R. Sloboda, Javín, Kobezda - Kuľha, Macho, Pavličko - Rataj, Hurtaj, Junas - Kapuš, Halaj, Lipiansky - Hudec, Štefanka, J. Sýkora.

HC: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Nádašdi, Vorobel, Segľa, Ščibran - Škovira, Kroták, Špilár - Ihnačák, Sabol, Drotár - Kövér, K.Kováč, Kmiť - Gajdoš, Troliga, Kristián.

Góly: 16. Lipiansky, 36. Šafařík - 15. Škovira, 24. Kroták Rozhodovali: J. Konc - Mášik, Müllner, vylúčení: 7:5, navyše: Kapuš 10 min za napadnutie zozadu (Slovan), presilovky: 1:1, 4 416 divákov.

Sp. Nová Ves Martin 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Spišská Nová Ves V kompletnom zložení sa po vyše týždňovej prestávke predstavili hokejisti Spišskej Novej Vsi pred domácim publikom. Úvod stretnutia bol v podaní obidvoch mužstiev veľmi opatrný. Hra bola kúskovaná častými vylúčeniami. Neustále povzbudzujúce publikum sa dočkalo vytúženého gólu v 17. minúte, keď počas presilovej hry prudkou strelou od modrej prekonal Rovnianka Nižňanský.

Viac vzruchu priniesla druhá tretina. Obrovskú príležitosť na vyrovnanie mal v 26. minúte Pšenka, ktorý sa ocitol sám pred domácim Sopkom, ale ten bravúrne zachránil. Po druhýkrát zaburácal spišskonovoveský zimák v 30. minúte, keď po dobrej kombinácii v pohode hrajúci Liba zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V 33. minúte sa nešťastne zranil Ondov.

V poslednej časti hry domáci, vedomí si dvojgólového náskoku, sa viac zamerali na obranu a umnou hrou nepustili hostí do vážnejšej akcie, naopak, dobré príležitostí mali Filip a Mravec. V samotnom závere Martinu nepomohla ani polminútovka, kedy hrali bez brankára. Za predvedený výkon a bojovnosť si Spišiaci víťazstvo zaslúžili.

Góly: 17. Nižňanský. 30. Liba. Rozhodovali: D. Konc - Civáň, Rakyta, vylúčení 2:3, navyše Turan (Sp.N.V) 2 + 10 za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3500 divákov.

SP. NOVÁ VES: Sopko Hrubý, Gríger, Zajac, Žec, Turan, Nižňanský, Gurčík, Bambúch Mravec, Filip, Veselovský Sax, Ondov, Liba Muránsky, Laštiak, Krausz Galovič, Mazúr, Ilavský. MARTIN: Rovnianek Kováčik, Stančok, Schneider, Česnek, Magdoško, Böhme, Pšenka, Frkáň Riečičiar, Lezo, Kotlárik Baranyk, Krušák, Beutel Kováč, Mahdalík, Paľov Špirko, Šimurda, Sykora.

Vladimír Klinga (tréner Spišskej Novej Vsi): "Podali sme dnes dobrý kolektívny výkon od prvého po posledného. Ukázalo sa, akým prínosom sú hráči Gríger, Veselovský a Filip, ktorí nastúpili po chorobe bez tréningu. Ramon Sopko dnes potvrdil, že má pred sebou veľkú hokejovú budúcnosť. Rozhodlo to, že sme dali dva góly a súper ani jeden."

Jozef PETRUŠKA

Poprad - Zvolen 4:4 po predĺžení (1:0, 2:0, 1:4 - 0:0)

Poprad - Po krátkom obojstrannom zahrievaní, udreli na začiatku 10. minúty ako prví domáci. V strednej časti chceli súperi už na začiatku rýchlo skórovať. Bližšie k tomu mali hostia, ale ich najnebezpečnejší útočník Kořínek bol v 24. minúte neúspešný pri trestnom strieľaní za podtrhnutie domácim Kolbom. Ešte v tej istej minúte musel zasadnúť Kollár na trestnú lavicu, keď dostal 10 minút za úder do hlavy. Keď sa už zdalo, že gól nepadne, na konci 38. minúty domáci zvýšili Palovčíkom a kým sa zvolenský Križan zorientoval v bránke po 11 sekundách inkasoval tretí gól. Hostia vidiac nebezpečie, v záverečnej časti začali veľmi aktívne a nezaskočil ich ani Klouda v 5. minúte ďalším gólom. V ďalších minútach na ľad prišla nervozita a v rozpätí necelej minúty (47.-48.) Zvolen znížil na 2:4 a v trvajúcej presilovke dokonca na 3:4. Domáci akoby sa uspokojili, zabudli hrať a Zvolen v oslabení vyrovnal. Popradčania stralili 4-gólový náskok a v predĺžení si obaja súperi podelili body.

Góly: 10., 40. Verčík, 39. Palovčík, 45. Klouda - 47. Kořínek, 48. Čech, 51. Kolník, 58. Weissmann. Rozhodovali: Jonák - Čavojský, Pavlovič, vylúčení: 7:6, navyše: Klouda 5+DKZ, Kollár 10 za úder do hlavy - Majský a Cibuľa 5+DKZ, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, 1520 divákov.

ŠKP: Klempa - Gavalier, M. Tomas, M. Turan, Kloba, Barto, Jurčo - Jabrocký, Klouda, R. Tomas - P. Segľa, Palovčík, Paukovček - Hvila, Kollár (24.-36. Misál), Verčík.

HKm: Križan - Kowalczyk, Čech, Pukalovič, Klepáč, Augusta, Škuta, Štork, Harabín - Cibuľa, Kořínek, Paciga - Török, Malček, Majeský - Kolník, Jurík, Weismann - Lipták, Saglo.

(tasr)

Ďalšie výsledky: Trenčín - Liptovský Mikuláš 8:1 (3:1, 1:0, 4:0), góly: 1., 19. Hanzal, 41., 53. Kukumberg, 6. Kóňa, 28. Sejejs, 44. Barinka, 59. Sivák - 13. Trochta. Rozhodovali: Müller - Tvrdoň, Vrančík, vylúčení: 4:4, navyše: Sejejs (Trenčín) - 10 min., presilovky: 2:0, 3818 divákov, Skalica - Žilina 4:2 (1:1, 0:1, 3:0), góly: 15. Ružička, 43. Rampáček, 52. Komínek, 55. Jarolín - 8. Húževka, 33. Procházka. Rozhodcovia Ország - Lokšík, M. Novák, vylúčení 1:4, bez využitia, 2 220 divákov.

Najlepším hráčom hostí v stretnutí Spišská Nová Ves Martin (2:0) bol brankár Rovnianek (uprostred), ktorý dvakrát ťahal puk zo svojej siete.