Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

V šlágri kola jednoznačná záležitosť Iuventy

Sportnet|Publikované 20. sep 2004 o 00:00

Michalovce - V šlágri tretieho kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok medzi Iuventou Michalovce a ŠKP Banská Bystrica sa domácim divákom

naskytol veru veľmi zriedkavý pohľad na inak veľmi temperamentnú dvojicu z realizačného tímu hostí, trénera Ivana Kovaľova a jeho asistenta Viktora Kovaľova, ako blahosklonne sedia na lavičke ako nebeskí baránkovia. Aj to dokumentuje, ako jednoznačne sa Michalovčanky dopracovali k víťazstvu nad úradujúcim vicemajstrom. "Dnes sme spravili hanbu menu vicemajster. Úplne sme zlyhali po každej stránke, z našej strany to bol otrasný výkon. Čo sa týka nášho účinkovania na lavičke, pre trénera je najťažšie, keď vidí, ako nič nezaberá. Tá bezmocnosť bola neznesiteľná, takto zle som nás ešte nevidel hrať," povedal rozladený kormidelník Banskej Bystrice Ivan Kovaľov.

Niet sa mu čo čudovať, veď ŠKP okrem strelecky disponovanej Lucie Tobiášovej a sympaticky hrajúcej ešte len 16-ročnej (!) Andrey Hrmovej nezabrala žiadna iná hráčka.

Z pohľadu domácich je spokojnosť namieste, po troch kolách je Iuventa bez straty bodu na čele tabuľky a pred nasledujúcimi zápasmi na súperových palubovkách si vytvorila výbornú východziu pozíciu. "Napriek tomu som nebol s našim dnešným výkonom úplne spokojný. Podali sme podstatne lepší výkon v obrane oproti predošlým stretnutiam, no na spojkách nám to ešte medzi Tóthovou a Beňuškovou škrípalo. Potrebujú sa viac zohrať. Podali sme štandardný výkon a musím sa priznať, že som očakával podstatne vyrovnanejší priebeh zápas. Banská Bystrica sklamala aj mňa, ale prvoradé je naše víťazstvo," poznamenal domáci kormidelník Dušan Daniš.

Po stretnutí vyhlásili za najlepšiu hráčku domáceho tímu spojku Petru Beňuškovú, ktorá do Michaloviec prišla v lete práve z Banskej Bystrice. Proti bývalým spoluhráčkam hrala s enormnou chuťou, ktorú zvýraznila aj siedmimi strelenými gólmi. "Som rada, že sa nám podarilo Banskú Bystricu poraziť. Ani ja som nečakala, že to bude až také jednoznačné, no keďže našim cieľom bolo predovšetkým víťazstvo, som spokojná. Čo sa týka môjho výkonu, celkom sa mi darilo, no určite viem zahrať aj lepšie," dodala na záver Petra Beňušková.

Súvisiace články