Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

V šlágri boli šťastnejší domáci

Sportnet|Publikované 18. nov 2006 o 00:00

Poprad - V poslednom vystúpení jesennej časti sa popradskí futbalisti predstavili v uplynulú nedeľu na horúcej šarišskej pôde, ktorá, ako sa ukázalo,

je pre súperov absolútne nedobytnou, čo potvrdzuje aj fakt, že domáci futbalisti nestratili doposiaľ na vlastnom ihrisku ani bod. Podobne ako ostatné kolektívy skončili aj Podtatranci, ktorí aj napriek kvalitne odvedenému výkonu utŕžili doposiaľ najvyššiu prehru v súťaži (3:1). Tá mrzela nielen samotných hráčov, ale aj ich kouča Stanislava Kocha.

Myslím si, že sme odohrali pomerne vyrovnané stretnutie, v ktorom zvíťazil šťastnejší. Po našej nevyužitej príležitosti Pitoňáka hneď v úvode, domáci odpovedali rýchlym gólom po jednej z ich príležitostí, keď po našom zaváhaní sa po štandartnej situácii dostali do vedenia. Tento okamih naše mužstvo sčasti zaskočil, čo domáci v ďalšom priebehu využili na poistenie svojho náskoku ako aj dosiahnutie skalpu. Tak ako v ostatných dueloch na súperových ihriskách, aj v tomto sme znova doplatili na žalostnú koncovku, čo sa taktiež výrazne podpísalo na konečnom rezultáte, bilancoval S. Koch.

Omnoho viac dôvodov k spokojnosti mohol mať domáci kormidelník Marián Semančík, ktorý ale dokázal vyzdvihnúť herné kvality popradského kolektívu a ten ho svojím výkonom aj veľmi upútal. Osobne si myslím, že na našom ihrisku sa predstavilo jedno z najlepších, ba až líderských mužstiev, ktoré má vo svojich radoch hráčov najvyššej kvality, čo potvrdili aj v tomto dueli. Som toho názoru, že tento zápas bol šlágrom kola. Ten dokázal nadmieru splniť aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach všetky kritériá terajšej najvyššej regionálnej súťaže, ktorá je však v porovnaní s minulými troma ročníkmi na výrazne nižšej úrovni. Som veľmi rád, že sa nám toto náročné stretnutie so špičkovým mužstvom podarilo zvládnuť a môžem smelo potvrdiť, že naše víťazstvo bolo plne zaslúžené, radoval sa domáci tréner.

Jedným z kvalitných defenzívnych pilierov hosťujúceho mužstva, ktorý ale po stretnutí neskrýval sklamanie po dosiahnutej prehre s náročným súperom bol Roman Pazúr. Aj napriek tomu, že sme v tomto meraní síl v nepriaznivom počasí neuspeli, určite sme dokázali odohrať veľmi vyrovnaný súboj, v ktorom sme si aj my dokázali vytvoriť niekoľko sľubných gólových príležitostí. O osude zápasu rozhodli prakticky tri štandartné situácie domácich, ktoré pochovali akúkoľvek našu nádej na úspešný výsledok. V závere jesennej časti nám akoby už došli sily, čo sa potom prejavilo aj v samotných dueloch. Preto sme radi, že prvá polovica súťaže je už za nami a nastávajúca zimná prestávka nám určite pomôže načerpať nové sily do odvetnej časti súťaže, dodal R. Pazúr.

Súvisiace články