Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V Skoku ZL dominovali Lučenčanky

Sportnet|Publikované 24. júl 2008 o 22:00

Víťazstvo i druhé miesto v Skoku ZL získali v Brzotíne jazdkyne lučeneckého Koška Horseteamu. Okrem toho kone jazdeckého oddielu štartovali aj v

ostatných súťažiach.

BRZOTÍN. Kalendár lučeneckého oddielu je dosť nabitý. "Toto je už naša dvanásta akcia. Navyše sme boli aj úspešní, získali sme veľa dekorovaných i prvých miest," začal vedúci Koška Horseteamu Vladimír Koška.

Do Brzotína pricestovali s piatimi koňmi a piatimi jazdkyňami. Najviac sa očakávalo od dvojice Lucia Kosková a Figaro. Sú aktuálnymi majstrami Slovenska v military. Predpoklady sa aj splnili a v Skoku ZL na prekážkach vysokých 110 centimetrov získali prvenstvo.

Do rozoskakovania sa kvalifikovalo 11 koní, okrem Koskovej sa z Horseteamu medzi najlepších dostala aj A. Bendeová na koni Ariet. Prekvapivo sa držala na prvom mieste, kým sa pred ňu nedostala práve jej oddielová kolegyňa. "Je neskutočne krásne, že pätnásťročná Andrea Bendeová dokázala sekundovať majsterke," tešil sa V. Koška.

Jedna zhodená prekážka

Radosť mu urobila aj ďalšia mladá jazdkyňa, M. Šatárová. V Skoku Z na koni Maxo sa ju od druhého miesta delila len jedna zhodená prekážka. Na víťaza strácala len stotiny sekundy, no práve štyri trestné body ju posunuli až do stredu štartového poľa. V tejto súťaži mal oddiel až päť koní a najlepšie, na desiatom mieste, skončila A. Bendeová na koni Ariet, keď zvládla parkúr bez chyby. Ďalšie jazdkyne mali už po jednej zhodenej prekážke. V. Košku však najviac potešila mladá pretekárka. "Miška Šatárová je suverénne vedúca pretekárka medzi žiakmi v seriáli súťaží v parkúrovom skákaní na strednom Slovensku. Jej náskok je už taký, že je málo pravdepodobné, že sa pred ňu niekto dostane. Jej čas bol na úrovni víťaza, lenže urobila jednu chybu," povedal V. Koška.

Skok do výšky

Figaro v sedle s L. Koskovou štartoval aj v skoku Mini Maxi. Hoci jeho maximum je 170 centimetrov, tu urobil chybu na druhom dvojskoku a zhodená prekážka ho vyradila z ďalších bojov. "Lucka s Figarom išli zatiaľ dve súťaže v skoku do výšky, obe vyhrali. Myslím si, že Figaro má aj na vyššie prekážky.

Začali s military

V. Koška je známy z motoristického športu, venuje sa hlavne autokrosu. Pred niekoľkým rokmi pripravil v autokrosovom areáli v Lučenci, kde sa jazdili majstrovstvá sveta i Európy, preteky v military koní. "Je to už osem rokov. O rok či dva sa objavili u nás prvé kone a takto sa zrodil náš úspešný klub. Pomohli sme pozdvihnúť military na Slovensku," uviedol V. Koška. Military je vlastne súťaž všestrannosti koní. Začína sa drezúrou, pokračuje terénnym krosom na pevných prekážkach a končí sa parkúrom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.