Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

V Ski Parku Ružomberok chcú dve tretiny vlaňajších tržieb

Daniel Vražda|Publikované 11. feb 2007 o 23:00

Lyžiarske výcviky majú teraz výhodnejšie ceny.

RUŽOMBEROK. Lyžiarske strediská sa snažia dohnať miliónové výpadky v tržbách spôsobené nedostatkom snehu v prvých mesiacoch zimnej sezóny. Vedenie zimného strediska Ski Park Ružomberok chce v tejto sezóne dosiahnuť aspoň dve tretiny tržieb z minulej zimy. V uplynulej sezóne Ski Park Ružomberok zaznamenal tržby vo výške 60 miliónov korún.

„Za január sme dosiahli len štvrtinu tržieb oproti minulému roku. Naším cieľom v tejto sezóne je dosiahnuť aspoň dve tretiny tržieb v porovnaní z minulou sezónou,“ konštatoval Róbert Jurenka, generálny riaditeľ spoločnosti.

Stredisko počas minulej nedele navštívilo 2200 lyžiarov. Minulú sezónu zažili vrchol pred Silvestrom, keď na Malinô Brdo prišlo o 1500 turistov viac.

„V prevádzke je už celé lyžiarske stredisko. Podmienky sa zlepšili natoľko, že nám umožnili upraviť všetky trate. Napriek tomu, že začali jarné prázdniny pre deti z Poľska i Česka, čakacie doby na lanovky a vleky sú minimálne,“ uviedol Jurenka.

Väčšina návštevníkov strediska sú Poliaci, Maďari a Česi. Do strediska čoraz častejšie prichádzajú turisti z pobalt­­s­kých­ krajín, Ruska a Ukrajiny. V Ružomberku sa však spoliehajú aj na domácich lyžiarov, ktorým sa začnú jarné prázdniny od 17. februára.

„Ski Park je obľúbeným miestom aj pre lyžiarske výcviky škôl, pre ktoré ponúkame výhodnejšie ceny lístkov,“ dodal.

Tento víkend budú môcť návštevníci lyžovať znovu na najdlhšej mechanicky zasnežovanej zjazdovke na Slovensku. V prevádzke bude okrem modernej osemmiestnej kabínkovej lanovky z Hrabova aj štvorsedačková lanovka na Malinô Brdo a štyri lyžiarske vleky pre začiatočníkov a deti.

V stredisku sú parkoviská zadarmo, vrátane záchytných.

Autor: Daniel Vražda

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.