Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

V širšej nominácii štrnásti zo zámoria

Sportnet|8. dec 2006 o 00:00

Osem hokejistov z domácich klubov a až štrnásť hráčov zo zámoria figuruje v širšej, 29"Vyslovene ma nesklamal ani jeden z adeptov na reprezentačný

Osem hokejistov z domácich klubov a až štrnásť hráčov zo zámoria figuruje v širšej, 29

"Vyslovene ma nesklamal ani jeden z adeptov na reprezentačný dres, treba však povedať, že nie všetci hrajú v prvých a či druhých formáciách, alebo v presilovkových resp. v oslabeniach. Preto som naozaj dlho zvažoval, koho z množstva mladých Slovákov pôsobiacich v zámorí, nominovať do širšej nominácie pred MS. Samozrejme môžeme mať na MS dobrý tím. Teraz je pred nami kľúčový bod - navodiť team spirit, čiže tímového ducha. Dúfajme, že to vyjde. Aj hráči sa uvedomujú, že ide o veľa. MS dvadsiatok sú prelomom v ich kariére, buď sa chytia, pôjdu ďalej alebo... Napokon v tíme máme päť draftovaných hráčov klubmi NHL - Mihálika, Bartánusa, Mikuša, Marcinka a Záborského. Oni by mali byť predovšetkým tými, ktorí budú mužstvo ťahať a ostatní sa k tomu pridajú. Chcem však pripomenúť, že aj medzi domácimi, teda adeptami pôsobiacimi na Slovensku i v Česku, máme zdravé ambicózne typy, ktoré chcú ísť hokejovo vyššie. Všetci vedia, čo ich čaká. Je to veľký krok do mužského hokeja," zdôraznil Jaško.

Širšia nominácia SR 20 na MS do Švédska:

Brankári: Jakub Maček (HC Slovan Bratislava), Vladimír Kováč, Tomáš Hiadlovský (obaja HK Dukla Trenčín), Branislav Konrád (HKm Nitra).

Obrancovia: Martin Klučár (HK 36 Skalica), Matej Cuník (Sparta Praha/ČR), Tomáš Magušin, Adam Beňa (HC Zlín/ČR), Tomáš Brňák (HC Karlove Vary/ČR), Martin Gründling (Moose Jaw/Kan.), Matej Hamrák (HC Vítkovice/ČR), Michal Korenko (Lewiston Maineaics/Kan.), Vladimír Mihálik (Prince George/Kan.), Juraj Mikuš (HK Dukla Trenčín), Juraj Valach (Tri-Cities Americans/USA).

Útočníci: Marcel Haščák (obaja HK Poprad), Marek Bartánus (Owen Sound/Kan.), Mário Bližňák (Vancouver Giants/Kan.), David Buc (Rouyn Noranda/Kan.), Jakub Drábek (MHC Martin), Daniel Dvorčák (HC Oceláři Třinec), Michal Klejna (Brampton Battalion/Kan.), Tomáš Marcinko (Barrie Colts,/Kan.), Ondrej Mikula (HC Vítkovice/ČR), Juraj Mikuš (Chicoutimi Sagueneens/Kan.), Jakub Rumpel (Medicane Hat Tigers/Kan.), Július Šinkovič (Val dOr/Kan.), Dávid Skokan (Rimouski Oceanic/Kan.), Tomáš Záborský (Saginaw Spirit/USA).

Súvisiace články