Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V šiestom kole konečne nepadali červené karty, ale veľa gólov

Sportnet|Publikované 19. sep 2002 o 22:00

Spišská Nová Ves - V porovnaní s doterajšími piatimi kolami najvyššej oblastnej futbalovej súťaže malo posledné šieste dve odlišnosti. Po prvýkrát sa

hralo bez červených kariet a po prvýkrát vo všetkých stretnutiach bodovali len domáce mužstvá, hoci podľa papierových predpokladov malo byť všetko inak. O najväčšie prekvapenie kola sa postarali futbalisti Hrabušíc. Tí nebrali ohľadom na to, že Teplička je vo veľmi dobrej forme a na ich ihrisku je väčším favoritom. Parádny hlavičkový zásah Oravca a využitie chyby gólmana hostí znamenali, že Teplička stráca na vedúci Veľký Folkmar už tri body. Folkmarčania v susedskom derby proti Margecanom sa potrápili až do 75. minúty, keď ich prvý úspech zaznamenal Andrejco a o päť minút poistil víťazstvo Cmor. Za pozornosť stojí fakt, že Margecanci aj po známych a neutíchajúcich skutočnostiach, keď im chýba enkláva potrestaných hráčov, dosahujú dobré výsledky. V Letanovciach remizovali, doma zdolali Bystrany a výsledok 1:2 z ich pohľadu vo Veľkom Folkmari nie je až taký strašný. Horšie už dopadlo susedské derby pre Olcnavu, ktorá inkasovala v Bystranoch štyri kúsky. Bystrianci si dobre spočítali, že prípadná prehra by znamenala potácanie sa v dolnej časti tabuľky.

Šieste kolo bolo bohaté aj na góly. Najviac - osem - ich padlo v dopoludňajšom kermešskom daždivom zápase Hnilčík - Spišský Hrušov. Nováčik zo Spišského Hrušova držal krok s domácimi v prvom polčase. Slabší deň ich brankára Tatarka a chyby v obrane boli vodou na mlyn futbalistom Hnilčíka. Tú správnu fazónu začínajú naberať Odorínčania. Po prekvapujúcom víťazstve v Spišskom Hrušove v piatom kole proti Pašeku nenechali nič na náhodu a na ihrisku boli domáci jasným pánom. Gólové hody boli aj v Kluknave, hoci prvá štyridsaťpäťminútovka nič také nenasvedčovala. Domáci viedli 1:0, ale po obrátke ťahal loptu zo svojej siete brankár hostí Macejko štyrikrát, kým jeho náprotivok len raz. Sklamaním je doterajšie vystúpenie Letanovčanov. Tí už po polčase v Jaklovciach (4:0) mohli cestovať domov. Nakoniec prehrali "len" 0:5 a spolu so Spišským Hrušovom uzatvárajú Letanovčania prvotriednú tabuľku. Mladé ambiciózne mužstvo Jakloviec sa po tomto vysokom víťazstve vklínilo na druhé miesto medzi najväčších favoritov na postup Veľký Folkmar a Tepličku.

Všetko však môže byť po nedeli inak. Šláger kola sa hrá dopoludnia v Tepličke, kde tretí "kesselovci" privítajú druhé Jaklovce. Obe mužstvá produkujú na jeseň asi najlepší futbal a tak sa diváci majú na čo tešiť. Ďalším ťahákom siedmeho kola je súboj Olcnavy a proti Veľkému Folkmaru. V tábore Olcnavčanov je tento týždeň veľmi veselo (dôvod tejto veselosti je tajný a podrobnejšie informácie prinesieme v pondelok). V druhom dopoludňajšom stretnutí Spišský Hrušov hostí Hrabušice. Domáci potrebujú body ako soľ, hostia po víťazstve nad Tepličkou budú chcieť opäť prekvapiť.

Hoci bolo často vytknuté Spišskému denníku KORZÁR, že práve my rozdúchavame vášne, ale stretnutia Pašek Gelnica - Hnilčík a Jamník - Odorín nemôžeme nazvať inak ako rizikové. Veď "kompótový" súboj Pašeku Gelnica v Hnilčíku ešte majú mnohí v čerstvej pamäti. Rušno bude aj v Jamníku. Susedia z poza kopca ešte nezabudli na domácu prehru s Jamníkom z minulej sezóny, ktorá naštrbila dobré futbalové susedské vzťahy. Na dobrý futbal sa môžu tešiť fanúšikovia v Margecanoch, kde privítajú Kluknavu. V Letanovciach hostia nebezpečné Bystrany a zverenci trénera Petra Biskupa majú veľmi ťažkú úlohu. Tri body potrebujú ako soľ, ale "jochmanovci" pokračujú v dobrých výkonoch z uplynulej sezóny.