Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

V šesťbodovom stretnutí hostia energetici nováčika

Sportnet|Publikované 2. nov 2002 o 00:00

Košice - Jesenný kolotoč stretnutí v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži sa pomaly dokrúca. Podľa vyžrebovania sa víkendovým kolom končí jesenná

časť, no všetky mužstvá ešte čaká na budúci týždeň predohrávané prvé jarné kolo. Na mieste je otázka, či vzhľadom k momentálnemu počasiu, je potrebné ešte viac zničiť hracie plochy, ktoré v posledných kolách dostali poriadne zabrať. Problémy s ihriskami majú nielen treťoligisti, ale aj mužstvá v nižších súťažiach.

Ťahákom posledného jesenného kola v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži bude stretnutie vedúceho Vranova s tretími Sobrancami. V tejto časti súťaže sú výkony zverencov trénera Ján Zuzčina príjemným prekvapením čo potvrdili aj v uplynulom kole, keď dokázali zastaviť bodové ťaženie prešovskej rezervy. Kým v minulých ročníkoch boli Sobrance dokázali Sobrance víťaziť prevažne v domácom prostredí, v tejto sezóne zbierajú body aj na súperových ihriskách, čo potvrdili aj v Prešove, kde vyhrali 2:0. "S výkonmi mužstva môžem byť spokojný, veď málokto čakal, že budeme hrať o špicu. Do Vranova necestujeme s veľkými očami, chceme podobne ako v ostatných stretnutiach sa súperových ihriskách hrať svoju hru," prezradil J. Zuzčin. Jeho zverenci v súboji s Vranovom nemajú čo stratiť. Naopak Vranovčania ak si chcú udržať prvú priečku a získať titul jesenného kráľa potrebujú naplno bodovať.

Pozornosť fanúšikov sa upriamuje nielen na súboje mužstiev z hornej polovice tabuľky, ale aj dolnej, kde si potencionálneho čierneho Petra pohadzujú ako horúci zemiak viaceré celky. Na poslednú priečku klesol po prehre vo Svidníku celok Popradu, ktorí má spoločne s predposlednou košickou Lokomotívou a nováčikom súťaže Ďurkovom po desať bodov. Práve nováčik sa výrazným víťazstvom nad Lipanmi odpútal z dna a zajtra ho čaká náročná skúška vo V. Kapušanoch. V stretnutí susedov v tabuľke pôjde o šesť bodov, čo si uvedomujú obaja aktéri. "Z posledného víťazstva máme všetci radosť, lebo pri pohľade na naše postavenie v tabuľke nám už behali zimomriavky po chrbte, že máme len sedem bodov. Vo Veľkých Kapušanoch nás nečaká ľahké stretnutie, no vopred sa nevzdávame," prezradil záložník Ďurkova Marián Repaský.

Program 15. kola dnes o 13.30 h: Michalovce - Stropkov, Vranov - Sobrance, Poprad - Prešov B, zajtra o 13.30 h: Trebišov - Lok. Košice, V. Kapušany - Ďurkov, Svit - Bardejov, Turňa - St. Ľubovňa, Lipany - Svidník.

Súvisiace články