Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V šermiarskej reprezentácii je aj sninské duo

Katka Hunčárová. Najlepšia sninská šermiarka uplynulej sezóny. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 29. aug 2012 o 22:00

V juniorskej kategórii nás budú reprezentovať Katarína Hunčárová a Martin Kapraľ.SNINA. Z rozhodnutia Predsedníctva Slovenského šermiarskeho zväzu a na návrh Trénerskej rady i reprezentačného trénera Kordu sa pre novú sezónu 2012/2013 stali členmi reprezentačných družstiev aj dvaja sninskí šermiari.

Do štvorčlenného družstva junioriek bola zaradená Katarína Hunčárová (reprezentantkou je už tretiu sezónu po sebe, predtým v kategórii kadetiek). V juniorskej kategórii si svoje miesto opäť vybojoval Martin Kapraľ, pre ktorého je to už v poradí štvrtá reprezentačná sezóna.

Obaja pretekári boli zaradení aj do Centra talentovanej mládeže.

Cieľom našich juniorov bude boj o body na Svetových pohároch juniorov o miestenky v nomináciách na októbrové majstrovstvá Európy (Budapešť) a účasť na majstrovstvách sveta v apríli 2013.

Sedemnásť reprezentantov

V celej histórii Klubu šermu Snina (od roku 1981) mal sninský šerm už sedemnásť reprezentantov (Pavol Zubaľ, Martin Kazík, Marek Sidor, Marcel Baláži, Tomáš Kazík, Peter Kováč, Peter Zubaľ, Marek Vozár, Ján Gerboc ml., Lukáš Lukačišin, Matúš Zaremba, Jakub Seňko, Barbora Seňková, Miriama Telepjanová, Zuzana Haričová, Martin Kapraľ a Katka Hunčárová).

Od roku 1993 nepretržite každú sezónu je v reprezentačnom zastúpení aj sninský šermiar. Najviac reprezentačných nominácií mal Tomáš Kazík (kadet, junior i senior - osemkrát), Pavol Zubaľ, Martin Kazík, Zuzana Haričová a Martin Kapraľ boli do reprezentácie zaradení štyrikrát.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.