Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

V semifinále ženskej štvorhry Čína verzus Taiwan

SITA|Publikované 24. jan 2007 o 13:07

MELBOURNE 24. januára (SITA, AP) - Druhé semifinále ženskej štvorhry na Australian Open v Melbourne bude mať pikantnú príchuť. Bude totiž čisto ázijskou záležitosťou a proti sebe nastúpia čínsky a taiwanský ...

MELBOURNE 24. januára (SITA, AP) - Druhé semifinále ženskej štvorhry na Australian Open v Melbourne bude mať pikantnú príchuť. Bude totiž čisto ázijskou záležitosťou a proti sebe nastúpia čínsky a taiwanský pár. Pritom je roky známe, že ostrov Taiwan komunistická Čína nikdy neuznala za samostatný štát a stále ho pokladá za svoju dŕžavu. Favoritkami duelu budú druhé nasadené Číňanky Zi Jan a Jie Ženg, ktoré sú obhajkyňami austrálskeho titulu z uplynulého roka a vo štvrťfinále si poradili s krajankami Šengnan Sun - Tiantian Sun 6:3, 7:6 (5). Mladý taiwanský pár Jung-jan Čan - Čia-jung Čuang vyradil vo štvrťfinále americko-ruskú dvojicu Ashley Harkleroadová - Galina Voskobojevová zahanbujúco dvakrát 6:0. Aktuálne semifinalistky z Číny a Taiwanu si nezahrajú spolu po prvý raz. V decembri absolvovali proti sebe finále Ázijských hier v Dauhe a Číňanky sa tešili z víťazstva 6:1, 7:6 (6). "Bol to náš prvý zápas a neobstáli sme najlepšie. Teraz sme však už skúsenejšie a určite zahráme lepšie," komentovala pred semifinále iba 17-ročná Taiwančanka Jung-jan Čan, ktorá debutuje na Australian Open.

Ako je známe, Zi Jan a Jie Ženg sú prvými čínskymi víťazkami grandslamového turnaja. Okrem majstrovstiev Austrálie vlani senzačne triumfovali aj vo Wimbledone. Na víťazný z oboch ázijských párov čaká vo finále tretia nasadená zimbabwiansko-juhoafrická dvojica Cara Blacková - Liezel Huberová.


Súvisiace články