Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

V semifinále sa Bardejov stretne s Detvou

Bardejovskí hokejisti postúpili. (Autor: Dominik Pračko)
Sportnet|Publikované 18. feb 2013 o 23:00

Prvoligoví hokejisti Bemaco HC 46 Bardejov po výhre nad Topoľčanmi na zápasy 3:0 postúpili do semifinále, kde ich súperom bude Detva.

Rozhodol o tom výsledok štvrtého duelu, v ktorom najbližší súper Šarišanov senzačne vyradil víťaza základnej časti Senicu. Bardejovčania v prvej polovici základnej časti prehrali v Detve na samostatné nájazdy, ďalšie zápasy vyhrali.

BARDEJOV. Tretie štvrťfinálové stretnutie v Topoľčanoch bolo rozhodujúce a podľa trénera Bardejova Antona Tomka hráči nenechali nič na náhodu, keď hneď v úvode sa presadili Valchař a Hričina.

„Dali sme dva rýchle góly. Musím chlapcom poďakovať za prístup a hlavne, že sme tam nemuseli spať a cestovali domov. U nás to boli kvalitnejšie zápasy. Tam ich hnali diváci a my sme dávali góly.”

Presadila sa najmä tretia útočná formácia, z ktorej center Dancsák dal tretí dôležitý gól a spolu so Strížom asistovali pri hetriku Valchařa.

Valchař v 37. min. v krátkom slede dvomi gólmi definitívne zlomil domácich na 6:2. Český legionár si pochvaľuje útočnú formáciu so Strížom a centrom Dancsákom.

„Posledných desať zápasov základnej časti nás tréneri dali spolu a hrá sa nám zatiaľ dobre. Dávame góly, lebo hráme jednoducho a aj proti Detve sa takto chceme presadiť. Dokážeme dobre korčuľovať a napádať, a keď súper urobí chyby, treba ich využiť. No aj my ich musíme urobiť čo najmenej najmä na modrých čiarach.”

Aj Sabolovo útočné trio s Gmitterom v každom zápase boduje, no najmä krídlo Marcel Baláž je rád, že sa zdravotné problémy takmer pominuli.

„Od nového roka sa nám darí pod vedením skúseného Sabola a priebojného Gmittera. Detvu nesmieme podceňovať, treba vyhrať dva zápasy doma a potom sa uvidí.”

U nás každý bráni

Len málo stretnutí v Bardejove sa hralo hore, dole. Vie o tom aj tréner Anton Tomko, ktorý tušil, že Senica to nebude mať ľahké, lebo v Detve sa hrá ťažko.

„Zmobilizovali sa. Prišiel brankár Škrečko, chodia hráči zo Zvolena. Predpokladám, že u nás nebudú hrať otvorený hokej, veď uspeli tým, že bránili. Vedia o našej korčuliarskej sile a my sa budeme snažiť nájsť kľúč do ich brány.”

Fakty

Topoľčany – Bardejov 3:8 (1:2, 1:4, 1:2)

Stav na zápasy 0:3. Góly a asistencie: 8. Káčer, 33. Klačanský, 7. Mihalik – 3. Valchař (Stríž), 4. Kramár (Belušár, Nagy), 24. D ancsák (Valchař, Stríž), 30. Sabol (Gmitter), 37. Valchař (Kramár, Stríž), 38. Valchař (Polaček, Dancsák), 41. Gmitter (Baláž), 43. Sabol (Gmitter).
Bardejov: Marton – Krčula, Gajdoš, Baláž, Sabol, Gmitter – Kramár, Valentín, Hajnik, Ščurko, Hričina – Tkáč, Poláček, Stríž, Dancsák, Valchař – Mojdis, Šimo, Nagy, Belušár, Halás.

Ďalšie výsledky 3. zápasov: Detva – Senica 3:2 (na zápasy 2:1), Liptovský Mikuláš – Michalovce 1:0 (2:1), Prešov – Spišská Nová Ves 4:2 (1:2)

Výsledky 4. zápasov: Detva – Senica 2:1 (3:1), Liptov. Mikuláš - Michalovce 1:4 (2:2), Prešov – Spiš. Nová Ves 6:1 (2:2).

Rozhodujúci piaty zápas: Michalovce – Lipt. Mikuláš 3:2 (3:2), Spiš. Nová Ves – Prešov 1:2 (2:3).

Semifinále 20. a 21. 2. Bardejov – Detva, Michalovce – Prešov. Odvetné zápasy 24. a 25. 2. Prípadný piaty rozhodujúci 28. 2.

ščAutor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.