Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

V semifinále Kaliská ako Martikán najrýchlejšia, postupuje aj 7.Stacherovej

TASR|18. aug 2004 o 10:46

Atény 18. augusta (TASR) - Rovnako ako Michal Martikán aj kajakárka Elena Kaliská zvládla semifinálovú jazdu najrýchlejšie a do finále vstúpi s časom, ...

Atény 18. augusta (TASR) - Rovnako ako Michal Martikán aj kajakárka Elena Kaliská zvládla semifinálovú jazdu najrýchlejšie a do finále vstúpi s časom, ktorý je o 1,21 s lepší od prekvapujúco druhej Francúzky Peggy Dickensovej. Na treťom mieste skončila najrýchlejšia v kvalifikácii Nemka Jennifer Bongardtová so stratou na Kaliskú až 3,62 s. Vo finále bude útočiť na medailu aj druhá slovenská kajakárka Gabriela Stacherová so vstupným 7. najrýchlejším semifinálovým časom.

Martikán i Kaliská si vytvorili pozície, ktoré majú unikátnu podobu. V stredajšom predpoludní celý svet obdivoval umenie slovenských vodákov, ktorí sa v semifinálových jazdách ukázali v tom najlepšom svetle. Medzi 15 kajakárkami sa objavili na ťažkej, rýchlejšej trati oproti semifinále obrovské rozdiely. Viaceré favoritky svoje jazdy nezvládli, do finále napr. nepostúpili až 14. Nemka Planertová s otrasnou druhou polovicou trate, alebo 15. Češka Irena Pavelková, ktorá dokonca vynechala jednu z bránok a takmer eskimovala. Nespokojná mohla byť aj dvojnásobne zlatá na OH Češka Štěpánka Hilgertová. Aj keď do 10-členného finále postúpila, jej jazda nebola vydarená, s viacerými chybami, 4 trestnými sekundami a so stratou na Kaliskú až 7,57 s.

Elena Kaliská stojí na prahu obrovského úspechu,. Trochu mala problém na bránke šesť, no prešla cez ňu ako úhor a príliš nestratila. Na medzičasoch bola jasne najrýchlejšia a s čistou jazdou si vytvorila ten najlepší odrazový mostík na zlato. Gabriela Stacherová sa nevyhla viacerým zdržaniam, napríklad pred 6. bránkou, do 12-ky zadným traverzom vošla pomalšie a pred 18-kou ju stočilo viac ako sa žiadalo. Napriek tomu, ak jej vyjde finálová jazda, má šancu aj na medailu.

Súvisiace články