Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

V Sedlo aréne dnes (17,30 h) Prešov proti Topoľčanom

Sportnet|Publikované 19. okt 2006 o 22:00

Prešov Lietajúce kone z Prešova vyleteli po 12. kole prvoligovej súťaže hokejistov opäť o čosi vyššie. Naposledy uspeli v Humennom, keď si od

minuloročného finalistu súťaže priviezli tri body za víťazstvo 5:1. V aktuálnej tabuľke sa posunuli zo šiesteho miesta na piate. Tréner Dušan Kapusta sa nechal počuť, že nešlo o ľahký zápas, hoci jeho zverenci dosiahli hladké víťazstvo.

"Domáci nastúpili aj s hráčmi, ktorí už majú v tejto sezóne na svojom konte extraligové štarty v drese Košíc. Spomeniem Kováča, Jenčíka, Kalla, Vargu". V prvej tretine sa podľa kormidelníka Šarišanov nehral pohľadný hokej... "Skôr taký rozháraný, s pomerne veľkým množstvom vylúčených na obidvoch stranách". Prešovčania i Humenčania mali do prvej prestávky početnú výhodu o dvoch mužov. "Mrzí ma, že sme tú svoju nedokázali využiť. Našťastie ani domáci sa nepresadili, a to najmä niektorým vynikajúcim zákrokom brankára Martona. Nečudo, že do dvadsiatej minúty sa diváci gólu nedočkali". Streleckú nemohúcnosť prelomili ako prví Prešovčania. "Ujali sme sa vedenia po presnom zásahu Rusnáka hneď na začiatku druhej časti a onedlho pridal ďalší presný zásah Zavacký. A to isté sa nám podarilo v samom závere prostrednej časti. V predposlednej minúte sa trafil Gőnczi a tri sekundy pred sirénou Troliga (na snímke)". Takýto vývoj merania síl sa zvykne označovať rôznymi prirovnaniami. Každopádne, dva góly v pomerne rýchlom slede, a potom dva do šatne, s psychikou Humenčanov poriadne zamávali. V poslednej tretine dokázali urobiť s výsledkom už iba menšiu "kozmetickú" úpravu, to isté sa ale podarilo aj hosťom. "Hralo sa z jednej strany na druhú. Dvanásť minút pred koncom sme inkasovali pri hre štyroch proti štyrom. Škoda, lebo brankár Marton mohol mať na svojom konte tretie stretnutie po sebe bez obdržaného gólu. Vojtek v závere upravil skóre na konečných 5:1 v náš prospech". Lietajúce kone "ťahajú" šnúru štyroch víťazných duelov, D. Kapusta nemá dôvod meniť zloženie formácií... "Prvé tri sú vykryštalizované, hrávajú pravidelne, posledná dostáva príležitosť podľa toto, ako sa vyvíja zápas". V dnešnom stretnutí 13. kola prvej ligy sa stretnú susedia v tabuľke. V Sedlo aréne sa od 17. 30 h predstavia štvrté Topoľčany. "Produkujú rýchly, útočný hokej, ktorý nie je neznámy ani nám. Hráčov budem upozorňovať, aby si dali pozor na prípadné protiútoky hosťujúceho tímu. Verím, že nás nezradí koncovka a dokážeme sa strelecky presadiť tak, ako v predchádzajúcich majstrákoch. V takom prípade môžeme pomýšľať na dobrý výsledok," dodal na záver rozprávania D. Kapusta.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.