Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V Sečovciach rozhodol záver

Sportnet|Publikované 24. sep 2002 o 22:00

Sečovce Stretnutiu Sečoviec s vedúcimi Krompachmi predchádzala milá slávnosť, predseda FK Slavoj Sečovce Dušan Bajus sa v uplynulých dňoch dožil

významného životného jubilea 50 rokov. Pri tejto príležitosti sa dočkal viacerých vecných ocenení, ale najkrajšieho darčeka v podobe víťazstva sa nedočkal.

Na rozmočenom a klzkom teréne hrali oba tímy spočiatku opatrný futbal. Do prvej gólovej šance sa dostali domáci už v 11. minúte, keď Vasiľ pekne prihral Mazárovi, ale ten netrafil Štovkovu bránu. V 25. minúte dali o sebe vedieť aj hostia, Pavlík z nebezpečnej vzdialenosti napriahol a jeho prudká strela poriadne preverila schopnosti Martina Úporského. V 35. minúte sa oba tímy početne oslabili, keď Borza a Kudrec videli za vzájomné napadnutie červené karty. O päť minút neskôr nezúročil výhodné postavenie pred sečovskou bránou Lesňák. V poslednej minúte prvého dejstva sa odhodlal k strele z 25 m domáci Bodnár a brankár hostí mal plné ruky práce. Po prestávke sa hralo iba na domácu bránu. Sečovská defenzíva len s námahou odolávala krompašským ofenzívnym výpadom a hrajúci kouč Martin Úporský riešil jednu ošemetnú situáciu za druhou. V 56. minúte preveril jeho postreh prudkou strelou Ľ. Ontko, potom mal obrovskú možnosť Lesňák, ale z päťky mieril nad. Desať minút pred záverom už početná fanúšikovská obec Krompách dvíhala ruky nad hlavu, bolo to po prudkej strele Horvátha pod brvno, ale brankár Úporský nádhernou bravúrou zažehnal nebezpečenstvo. Rozhodnutie padlo tri minúty pred koncom, výborne hrajúci Ľ. Ontko poslal loptu na bežiaceho Kurillu, ktorý ju z veľkého uhla a s prispením vetra na všeobecné prekvapenie poslal do siete 0:1!

Sečovce Krompachy 0:1 (0:0)

Pred 150 divákmi rozhodoval Kraus. Gól: 87. Kurilla. ŽK: Tomašov. ČK: 35. Kudrec 36. Borza

Sečovce: Úporský Kotľar, Mantič, Kaňuch (67. Záhradník), Vasiľ Iľko (43. Stanko), Kudrec, Szücs, Bodnár (82. Marunič) Dakó, Mazár

Krompachy: Štovka Borza, Ľ. Ontko, Zahuranec, Lesňák M. Ontko, Horváth, Šmida (66. Borženský), Kurilla (90. Mochlár) Pavlík, Tomašov

Ľubomír Ontko, hrajúci tréner hostí: "Bol to veľmi nervózny zápas, lebo obom celkom išlo o veľa. Prišli sme sem s cieľom ukázať, že vieme hrať dobrý futbal a popritom sme chceli čosi uchmatnúť. Som rád, že sme aj keď iba tri minúty pred koncom strelili víťazný gól. Bolo to spravodlivé rozuzlenie zápasového deja."

Rastislav Iľko, kapitán domácich: "Okrem ďalšej domácej straty nás trápi hlúpe vylúčenie Kudreca. Neskôr som musel kvôli zraneniu odstúpiť aj ja, čo trénerovi taktiku dosť narušilo. Počas druhého polčasu sme úspešne odolávali tlaku súpera, ale nakoniec sme inkasovali nešťastný gól."