Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

V šatni Celtiku to vyzeralo ako na pohrebe, tvrdí debutant Varga

TASR|24. mar 2003 o 16:02

Glasgow 24. marca (TASR) - Slovenskému futbalovému legionárovi v službách škótskeho veľkolubu Celtic Glasgow Stanislavovi Vargovi nevyšla oficiálna ...

Glasgow 24. marca (TASR) - Slovenskému futbalovému legionárovi v službách škótskeho veľkolubu Celtic Glasgow Stanislavovi Vargovi nevyšla oficiálna premiéra v novom drese podľa predstáv. Úradujúci majster a semifinalista Pohára UEFA vypadol zo Škótskeho FA pohára a prehrou na ihrisku druholigového tímu Inverness Thistle (0:1) šokoval nielen trénera Martina OďNeilla.

"Vypadnutie z pohára neznesie žiadne výhovorky. Prehrali sme a z pohára sme vypadli. Zostavu som urobil zo stabilne hrajúcich hráčov a niekoľkých, ktorí nedostávali príležitosť. Po eufórii, ktorá zavládla vo štvrtok, som veľmi sklamaný. V žiadnom prípade sme nechceli z pohára vypadnúť. Je mi ľúto fanúšikov, ktorí vynaložili značné financie už na cestovanie do Liverpoolu a prišli za nami aj na zápas pohára," reagoval tréner Celtiku OďNeill, ktorý dal v stretnutí dôveru ôsmim nestabilne hrajúci hráčom vrátane člena širšej slovenskej reprezentácie.

"Naša šatňa vyzerala po zápase ako na pohrebe. Nikomu sa nechcelo hovoriť, ale to sa po nečakaných prehrách stáva. Pri inkasovanom góle som bol v blízkosti lopty, ale gólu som jednoducho nemohol zabrániť. V závere stretnutia som dokonca mohol vyrovnať, ale hlavičkoval som tesne vedľa bránky. Súpera sme tlačili celý zápas, samotný Larsson mal šancí na päť gólov. Dúfam, že sme neurazili šťastenu a všetko si vynahradíme v Pohári UEFA," povedal slovenský hráč.

Varga, ktorý prišiel na Celtic Park po rozviazaní kontraktu s klubom anglickej Premiership AFC Sunderland, odohral v obrannej formácii zeleno-bielych celé stretnutie. Podľa večerníka Evening Times to však bol "hororový debut" pre slovenského obrancu, ktorý nastúpil za Celtic prvýkrát po šiestich týždňoch od príchodu zo Sunderlandu. Pri svojom debute ešte v drese čiernych mačiek bol Varga vyhlásený za najlepšieho hráča víťazného zápasu s Arsenalom, teraz by však na svoju premiéru za Celtic najradšej zabudol. "Určite som si to takto nepredstavoval. Keď som hral prvýkrát za Sunderland a zdolali sme Arsenal, bolo to fantastické, teraz som zasa zažil to najhoršie, čo sa mohlo stať. Môj záver pôsobenia v Sunderlande však už tak šťastný nebol, takže verím, že v Celtiku to bude mať opačný priebeh."

pb mp

Súvisiace články