Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

V Šanghaji najmodernejší stánok v Ázii

SITA|Publikované 2. sep 2005 o 10:31

ŠANGHAJ 2. septembra (SITA) - Koncoročný prestížny turnaj mužskej tenisovej špičky Masters Cup sa bude v tomto aj v ďalších dvoch rokoch hrať v najmodernejšom ázijskom tenisovom komplexe v Šanghaji. Centrálny ...

ŠANGHAJ 2. septembra (SITA) - Koncoročný prestížny turnaj mužskej tenisovej špičky Masters Cup sa bude v tomto aj v ďalších dvoch rokoch hrať v najmodernejšom ázijskom tenisovom komplexe v Šanghaji. Centrálny dvorec štadióna Ti Qi Žong Tennis Centre vybudovali priamo pre účel 4,45 mil. USD dotovaného Masters Cupu, ktorý sa v roku 2005 uskutoční v dňoch 13.-20. novembra. Účasť na ňom už majú v tejto chvíli istú šampión z Wimbledonu Švajčiar Roger Federer a víťaz Roland Garros Španiel Rafael Nadal.

Športový komplex v Šanghaji obsahuje tri tenisové haly so 14 dvorcami a ďalších 22 dvorcov pod holým nebom.V areáli je miesto aj pre milovníkov golfu a niekoľko rezidencií. Špičkový štadión naprojektoval Japonec Mcuru Senda a postavili zo zdrojov mestského zastupiteľstva mesta Šanghaj a spoločnosti Qi Žong. Jeho strecha pripomína pri otváraní kvet kvitnúcej magnólie. V budúcnosti by mal štadión slúžiť ako tenisová akadémia.


Súvisiace články