Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V San Maríne so Seneckým v bráne

Sportnet|Publikované 20. nov 2007 o 23:00

Len necelých 80 minút trval pokojný let vládneho špeciálu z Bratislavy do známeho talianskeho letoviska Rimini s výpravou slovenských futbalových

reprezentantov na záverečný kvalifikačný zápas v D-skupine o postup na budúcoročný európsky šampionát, ktorý ich čaká v stredu v približne 20 km vzdialenom najväčšom meste najmenšej republiky na starom kontinente - v päťtisícovom Serravalle v San Maríne.

RIMINI. Ubytovali sa v Grand hoteli Des Bains v Riccione, kde sa potom uskutočnila aj krátka tlačová konferencia s trénerom Jánom Kocianom. On i hráči sú si vedomí, že nič iné ako víťazstvo v tomto dueli neprichádza do úvahy. Zároveň však vedia, že jednoduché to nebude. Veď Írsko, Wales aj Cyprus vyhrali v San Maríne iba o gól, favorizovaní Česi definitívne zlomili húževnatých domácich až v čase, keď tí hrali desiati po vylúčení ich opory zadných radov stopéra Della Valleho.

O podcenení ani slovo

"Budem hráčov upozorňovať na to, aby boli koncentrovaní. Ja som presvedčený, že ak ten zápas dobre odohrajú v hlavách, v nohách víťazstvo určite majú. Ďalej si musia dávať pozor na istotu v kombináciách a hlavne budú musieť byť trpezliví. To bola najväčšia zbraň aj v domácom zápase, v ktorom sme vyhrali 7:0. V Dubnici prišiel prvý gól až po prvých šiestich-siedmich nepremenených šanciach. Chceme dostať súpera pod tlak, chceme byť aktívni. Možno aj oni budú chcieť hrať trochu inak ako hrali u nás, určite sa budú pokúšať aj o nejaký útok, ktorý v Dubnici prakticky neexistoval. Niektorých súperov doma potrápili. Na to si musíme dávať pozor. Nastúpime s inou stopérskou dvojicou - doma to boli Škrtel s Ďuricom, tu ani jeden z nich nie je. Chlapci si budú musieť dávať pozor, aby spolupráca medzi nimi fungovala. V Dubnici proti nám nehral vtedy potrestaný Andy Selva, ktorý je ich najnebezpečnejším útočníkom, teraz by mal nastúpiť. Aj preto treba byť ostražitý, aby sme sa sami nedostali do zbytočných komplikácií," rozhovoril sa lodivod slovenskej futbalovej družiny. K dispozícii má trojicu stopérov Ľubomír Michalík, Tomáš Hubočan a Miloš Brezinský. Myšlienky na to, že by Slováci mohli outsidera kvalifikačnej skupiny podceniť, okamžite zamietol: "Momentáne určite nie sme na tom tak dobre, aby sme si mohli dovoliť San Maríno podceňovať. Ja sa k tomu neznížim a verím, že rovnako k tomu pristúpia aj hráči," reálne zhodnotil aktuálnu situáciu tréner Ján Kocian, zároveň však pridal: "Nič iné ako víťazstvo si nemôžeme pripúšťať. Bolo by naozaj pod našu úroveň, aby sme rozmýšľali aj o niečom inom ako o plnom bodovom zisku. Každé lepšie umiestnenie v konečnej tabuľke, ako sme na tom teraz, by malo byť pre hráčov motivujúce."

Zmena na poste gólmana

Jedenástku, ktorá v stredu o 20.30 h vybehne na trávnik, zverejní slovenský tréner až hodinu pred zápasom. "Zostavu už mám v hlave, teraz prezradím iba to, že v bránke nastúpi Senecký. Zvyšných desať mien si nechám zatiaľ pre seba," zakončil Ján Kocian.

Predpokladaná zostava SR: Senecký - Krajčík, Michalík, Brezinský, Szabó - Kisel, Kozák, Hamšík, Čech - Hološko, Šesták.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.