Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

V Salt Lake City má šancu prepísať históriu viacero adeptov

TASR|Publikované 17. jan 2002 o 11:48

Salt Lake City 17. januára (TASR) - Severoamerické osobnosti zinmých športov, americká krasokorčuliarka Michelle Kwanová a hokejová legenda Kanaďan ...

Salt Lake City 17. januára (TASR) - Severoamerické osobnosti zinmých športov, americká krasokorčuliarka Michelle Kwanová a hokejová legenda Kanaďan Mario Lemieux, by sa radi stali ústrednými osobnosťami olympiády v Salt Lake City. Ich konkurencia z ostatných častí sveta, najmä z Európy, im však môže ich snahu ľahko prekaziť.

Nemecko má hneď troch športovcov, ktorí môžu v Utahu prepísať históriu olympijskej kroniky. Sánkar Georg Hackl má reálnu šancu získať štvrté individuálne olympijske zlato v rade po olympiádach v Albertville, Lillehammeri a Nagane. Rýchlokorčuliarka Anni Friesingerová môže pokojne prinisť domov štyri najjagavejšie kovy z disciplín 1000 m, 1500 m, 3000 m a 5000 m. A skokan na lyžiach Sven Hannawald je schopný po historickom triumfe na tohtoročnom Turné štyroch mostíkov zopakovať husársky kúsok aj na mostíkoch v Salt Lake City.

Nórsko-francúzska nádej sa skrýva v manželskom biatlonovom páre Liv-Grete a Raphael Poireeových, do súboja o zlatú medailu tu však bude chcieť určite prehovoriť aj túto sezónu suverénna Magdalena Forsbergová zo Švédska. Naviac Nór Ole Einar Björndalen, zlatý biatlonista z Nagana, si v USA rozšíri štart aj o súťaže v klasických behoch.

Chorváti vkladajú najväčšie nádeje do súrodeneckého páru Janica a Ivica Kosteličovcov, tu však v konečnom zúčtovaní môže povedať výrazné slovo Janicin nie príliš dobrý zdravotný stav.

Lemieuxovi sa určite budú sen o zlate z hokejového "turnaja storočia" snažiť prekaziť poslední trojnásobní majstri sveta a obhajcovia z Nagana Češi na čele s Jaromírom Jágrom v útoku a Dominikom Hašekom v bránke. "Bude to pravdepodobne najkvalitnejší hokejový turnaj v olympijskej histórii," nechal sa počuť generálny manažér kanadského olympijského tímu Wayne Gretzky.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.