Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

V Šali sa začne záverečná fáza prípravy na kvalifikáciu ME

TASR|Publikované 14. máj 2002 o 13:40

Bratislava 14. mája (TASR) - Slovenská hádzanárska reprezentácia žien vstúpi v utorok v Šali do záverečnej fázy prípravy na kvalifikačné dvojstretnutie ...

Bratislava 14. mája (TASR) - Slovenská hádzanárska reprezentácia žien vstúpi v utorok v Šali do záverečnej fázy prípravy na kvalifikačné dvojstretnutie majstrovstiev Európy 2002 so Slovinskom (1. zápas v Šali 1. júna, odveta v Ľubľane 9. júna).

Trénerská dvojica Viera Zaťková a Darina Braunová počíta pri utorňajšom zraze o 10.00 s devätnástimi hráčkami, pričom v kádri už budú figurovať aj legionárky z Nemecka, Dánska a Rakúska. "Na poslednú chvíľu sme museli vyškrtnúť Zedníkovú, ktorú údajne čaká artroskopia," informovala Zaťková a pokračovala: "Program prípravy v prvom týždni vyvrcholí v sobotu modelovaným stretnutím 3x30 minút s rakúskym majstrom Hypo Niederösterreich vo Viedni. Potom dostanú hráčky na nedeľu, pondelok a utorok voľno, no zároveň im dáme pokyny, na čo sa majú individuálne zamerať." Po tejto časti sa k tímu pripojí krídelníčka Mravíková z Ferencvárosu Budapešť, ktorú ešte cez víkend čaká odveta finále Ligy majstrov s Kometalom Skopje a v závislosti od zdravotného stavu aj pivotka Interu Lucia Uhráková. Slovenky ešte v príprave absolvujú aj ďalšie dve modelované stretnutia s Češkami.

Domáce stretnutie so Slovinkami sa objaví v priamom prenose na televíznych obrazovkách prostredníctvom STV. "Priamy prenos je už zabezpečený, takisto sme stanovili jednotné vstupné 30 Sk a chystáme aj nejaké sprievodné akcie," prezradil vedúci družstva Ladislav Kovács.

Nominácia na zraz v Šali:

Brankárky: Kodayová, Kudročová (obe Šaľa), Gubová (Hypo/Rak.) Krajcárová (Chirana), pivotky: Caltíková (Šaľa), Géczová (Chirana), krídelníčky: Stuparičová, Bordácsová (obe Chirana), Sedláková, Flašková (obe Šaľa), Molnárová (Inter), spojky: Dubajová (Oldenburg/Nem.), Vlčková, Oborilová (obe Lipsko/Nem.), Hrčková (Frederikshavn/Dán.), Kormanová, Hrabovská (obe Šaľa), Poláková, Halásová (obe Chirana)

Súvisiace články