Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

V Rybinsku fínska prevaha, triumf Roponenovej

SITA|Publikované 20. jan 2007 o 10:07

RYBINSK 20. januára (SITA) - Preteky žien v behu na lyžiach na 15 km voľnou technikou s hromadným štartom v rámci Svetového pohára v ruskom stredisku Rybinsk neďaleko mesta Jaroslavľ vyhrala Fínka Riita ...

RYBINSK 20. januára (SITA) - Preteky žien v behu na lyžiach na 15 km voľnou technikou s hromadným štartom v rámci Svetového pohára v ruskom stredisku Rybinsk neďaleko mesta Jaroslavľ vyhrala Fínka Riita Liisa Roponenová. Vo finiši zdolala o 1,4 s Češku Kateřinu Neumannovú, bronz si vybojovala ďalšia fínska reprezentantka Aino Kaisa Saarinenová. Na štart sa postavilo iba 28 pretekárok, z toho 7 z tzv. národnej skupiny (talentované bežkyne usporiadajúcej krajiny). Všetky teda bodovali do celkovej klasifikácie. Už na začiatku sa na čele vytvorila silná 12-členná skupina, v ktorej boli všetky favoritky. Tá postupne zvyšku štartového poľa unikala. Až necelé tri kilometre pred cieľom sa aj táto skupina začala trhať. Vo finiši nakoniec uspela Roponenová. Fínsky úspech ešte zvýraznila piatym miestom líderka celkovej klasifikácie SP Virpi Kuitunenová, ktorá si udržala žltý dres líderky. Slovensko v pretekoch nemalo zastúpenie.

Výsledky - ženy - 15 km voľnou technikou s hromadným štartom - Rybinsk:

1. Riita Liisa Roponenová (Fín.) 39:22,0 min, 2. Kateřina Neumannová (ČR) +1,4 s, 3. Aino Kaisa Saarinenová (Fín.) +10,4, 4. Jevgenija Medvedevová-Abruzovová (Rus.) +11,2, 5. Virpi Kuitunenová (Fín.) +18,1, 6. Sabina Valbusová (Tal.) +31,0, 7. Kristina Šmigunová (Est.) +39,8, 8. Oľga Zavialovová (Rus.) 42,5, 9. Evi Sachenbacherová-Stehleová (Nem.) +44,4, 10. Arianna Follisová (Tal.)