Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V Rusku by zarobil viac, ale chce ostať v NHL

Sportnet|Publikované 31. júl 2008 o 22:00

Ladislav Nagy vraví, že prioritou nie sú peniazeČakanie na chlebodarcu počas letných mesiacov je v zámorskej NHL bežné. Ani hokejista Ladislav Nagy

Ladislav Nagy vraví, že prioritou nie sú peniaze

Čakanie na chlebodarcu počas letných mesiacov je v zámorskej NHL bežné. Ani hokejista Ladislav Nagy zatiaľ nepozná meno klubu, v ktorom začne novú sezónu. Zatiaľ sa naposledy hráč Los Angeles Kings pripravuje doma v Košiciach a jeho agent rieši najbližšiu Lacovu budúcnosť.

KOŠICE. Vlani sa na jednu sezónu upísal kráľom z Los Angeles. V nádeji, že s krajanmi Višňovským a Handzušom zažije vydarenú sezónu. No jeho tímu to vôbec nešlo, navyše, Ladislav Nagy nedohral súťažný ročník kvôli zraneniu krku. Teraz už naplno trénuje s mužstvom košických hokejistov, jeho myšlienky smerujú k novému kontraktu. S kým a kedy ho uzavrie? Aj o tom sme sa pozhovárali s odchovancom košického hokeja, ktorý už roky brázdi ľad zámorskej NHL.

Laco, začína sa august a vy ste bez zmluvy. Nie ste z toho ani trochu nervózny? Väčšinou si hráči prajú mať kontrakt uzavretý už pred dovolenkami.

"Určite nie som nervózny, veď tú zmluvu môžem podpísať zajtra, o týždeň a pokojne aj začiatkom septembra. Vlani som sa rozhodol rýchlo, ani som neuvažoval. A možno som mohol počkať. Lenže ja som bral hneď prvú ponuku, ktorá prišla."

Ľutujete? Nebola to šťastná voľba?

"Konal som hneď, pritom som sa mohol dostať aj do lepšieho tímu a tým pádom aj sezóna mohla byť celkom iná."

Takže teraz je prioritou kvalita mužstva?

"Jednoznačne. Chcem ísť tam, kde by som mohol uspieť, hrať play off a niečo dosiahnuť. Uvidíme, či niektoré z dobrých mužstiev príde s ponukou a keď tak, akou."

Bude pri vašou rozhodovaní platiť, že najlepšia ponuka berie?

"Nie. Lebo, ja vezmem aj menší plat. Ide mi o vyhliadky daného tímu. Ak by som chcel najväčšie peniaze, tak idem do Ruska. Lebo také podmienky ako tam mi v Amerike nedajú."

Sú teda v Kontinentálnej hokejovej lige konkrétni záujemcovia?

"Keby som sa rozhodol, že idem na východ, že sa vrátim do Ruska, dve tri mužstvá by sa našli."

Máte pocit, že na Rusko ešte nedozrel čas?

"Poviem to takto, je to teraz posledná alternatíva. V NHL chcem ostať aj za tú cenu, že zarobím menej."

Viacerí hráči sa však rozhodli inak...

"Viem, hovoril som s Brankom Radivojevičom či Marcelom Hossom. V NHL by nedostali toľko, čo v Kontinentálnej hokejovej lige. V Amerike prídete o polovicu zárobku kvôli daniam, musíte si kúpiť auto, platiť bývanie. V Rusku dostanete povedzme tak isto milión dolárov, ale v čistom, výdaje na život sa nedajú porovnať. Ale mňa to zatiaľ neláka. Chcem hrať v zámorí."

Váš osud má v rukách agent Matt Keator. Už vám posunul informácie o konkrétnom klube z NHL, ktorí javí záujem?

"Bol v kontakte s dvoma tromi klubmi, prejavili záujem, ale o podmienkach sa ešte nebavili."

Trénujete s Košičanmi, neuvažovali ste o tom, že by ste nastúpili na nejaký prípravný zápas?

"Asi nie. Nebavili sme sa o tom, nechcel by som sa zraniť pred sezónou."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.