Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Rožňavskom Bystrom padlo tucet gólov

Sportnet|Publikované 28. okt 2005 o 22:00

Rožňava - V predposlednom jesennom kole si aktéri stretnutí body bratsky podelili, keď domáci i hostia zhodne trikrát zvíťazili. Bezgólová remíza sa

zrodila v Rakovnici, ktorá nedokázala zdolať Drnavu. Domáci nepremenili ani pokutový kop v podaní Ladislava Lörinca, nakoľko ju hosťujúci gólman úspešne zlikvidoval. Kružná pomaly, ale iste atakuje horné poschodia . Vďaka hetriku Róberta Imreho brala body z Ochtinej. Gólové hody boli v Rožňavskom Bystrom. Už do polčasu domáci konto gólmana Kobeliarova zaťažili poltuctom gólov. Hostia v druhom polčase prebrali iniciatívu, ktorú dokázali vyjadriť štyrmi úspešnými zásahmi. Nižná Slaná potvrdila úlohu favorita a s posledným Čoltovom si bez problémov poradila. Jovice si polčasové vedenie nad Hrhovom nedokázali udržať. Po prestávke hostia nielenže vyrovnali, ale otočili skóre vo svoj prospech. Slavošovce sa z kola na kolo postupne prepadávajú. V posledných štyroch stretnutiach nebodovali a po remízovom polčase, ku ktorému im dopomohol "vlastenec Františka Kováča pustili doma body ambicióznemu Kečovu. Po týždňovom oddychu, keď mal líder z Pače voľno deklasoval doma Ml. Brzotín. Hostia postupne kondične odišli a inkasovali poltucet. Kolo sa zaobišlo bez vylúčení. Jediný trest si bude zastavením štartu na posledný zápas odpykávať Igor Čižmár z Rakovnice, ktorý si vyslúžil štvrtú žltú kartu.

Bilancia po 14. kole: 7 3 1 3 10:10 (body), 24:15 (góly), spolu: 39 gólov, Doteraz: 98 59 11 28 188:95 (body) 340:186 (góly), spolu: 526 gólov, priemer na zápas 5,4 na kolo 37,5, Diváci: 380, doteraz: 5360, priemer na kolo 383, Karty: žlté 13, spolu: 150, červené 0, spolu: 15

Výsledky 13. kola: Ml. Brzotín - Slavošovce 4:3 (1:2),G: O. Vavrek 2, Š. Rusnyák, A, Rusnyák - Eštók, J. Tomi, Hedmeg, Kečovo - Jovice 8:1 (2:0), G: M. Szeman, R. Lörinc 3, G. Lörinc 4 - P. Ičo, Hrhov - Nižná Slaná 5:1 (3:1), G: Takács 2, Z. Kovács, Cs. Kovács, D. Körtvély - Šimon, Čoltovo - Rož. Bystré 0:3 (0:3), G: Cs. Jonas - Ro. Šimko 2, Š. Rusnák (11 m), Kobeliarovo - Ochtiná 11:0 (2:0), G: Z. Nemčko 4, V. Hlavíč 4, Nehrer, J. Nemčko, Vizi, Kružná - Rakovnica 5:1 (2:1) Brugoš 2, Szendi 2, Krága - Molčan, Drnava - Kovstav 5:2 (4:1), G: K. Polyák 4, P. Krága - Džačár, Š. Bukovič

Poradie najúspešnejších strelcov: 23 gólov - Ondrej Šomšák (Pača), 19 - Roman Lörinc (Kečovo), 17 - Gabriel Zoller (Kečovo), 15 - Erik Skurka (Slavošovce), 12 - Ľubomír Gajdoš (Pača), Roman Zagiba (Kovstav), 10 - Peter Minčík, Roman Šimko (obaja Rož. Bystré), Zdenko Nemčko, Vladimír Hlaváč (obaja Kobeliarovo), Ondrej Boldi (Ochtiná), Ladislav Gebe, Peter Ičo (obaja Jovice) Karol Polyák (Drnava), 9 - Denis Körtvély (Hrhov), Ladislav Lörinc (Rakovnica), 8 - Igor Mihalík (Slavošovce), Róbert Imre (Kružná), Peter Šimon (Nižná Slaná), Jaroslav Blahút (Rož. Bystré), Ondrej Vavrek (Ml. Brzotín), 7 - Alexander Sendi (Kružná), Ján Takács (Hrhov), Radko Znak (Pača), Štefan Bukovič (Kovstav), 6 - Zoltán Kovács (Hrhov), , Róbert Motyka (Kovstav), 5 - Miloš Leng, Erik Žúdelík, Štefan Rusnyák (všetci Rož. Bystré), Michal Szeman (Kečovo), Ján Spišák, Gabriel Lindák (obaja Jovice)