Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V Rožňave sa predstaví líder, Tatran si v Sečovciach trúfa

Sportnet|Publikované 6. sep 2002 o 22:00

Rožňava/Betliar Mužstvo Tatrana Betliar cestuje na pôdu Sečoviec. Gemerčania po dobrých výkonoch, keď zaváhali iba v derby s Rožňavou, sú so štyrmi

víťazstvami a dvoma prehrami (podľahli ešte v Barci) s 12 bodmi na 4. mieste. Svoju veľmi dobrú formu pretavili pred týždňom doma proti Palínu, ktorý rozobrali v priebehu polovice prvého polčasu a po vedení 4:0 už zápas pohodlne dotiahli do víťazného konca. Rožňava hostí Krompachy, ktoré sú zatiaľ bez prehry.

Na sečovskej tráve majú Tatranci veľkú nádej na úspech. Výsledky mužstva spod Dargova sú zlé. Doteraz ešte nevyhralo, keď zaznamenalo len dve remízy v domácom prostredí. V 1. kole remizovali Sečovce s Palínom 1:1 a v 5. kole s Moldavou 2:2. Na svojej pôde podľahli i nováčikovi z Košickej Novej Vsi 1:2. Bieda, ešte pred dvoma sezónami kvalitného celku, tak nahráva Betliaru. Sečovce však v posledných domácich dueloch Tatran zdolali, pred dvoma rokmi 4:1 a vlani 3:0, doma bol zase úspešný Betliar, keď zvíťazil v jeseni 2001 v pomere 5:1. "Ak zahráme tak ako v uplynulom kole na našom ihrisku, potom verím, že sa z pôdy súpera nevrátime s prázdnymi rukami. Domáci budú bojovať o prvé víťazstvo, preto to bude pre nás ťažký zápas. Po výkone proti Palínu si však veríme," zdôraznil hrajúci tréner FK Tatran Betliar Marian Šlosár.

Rožňava hostí Krompachy, ktoré vedú aktuálnu tabuľku. Mužstvo zo Spiša už niekoľko sezón za sebou múti vodu na čele tabuľky a hrá najlepší a najtechnickejší futbal. Vlani sa Krompašania v boji o postup museli skloniť pred umením nadupaného a sponzorsky zabezpečeného Ďurkova. Vo vlaňajšej sezóne zdolali Rožňavčnia Spišiakov doma 3:0, keď odčinili debakel z ročníka 2000/2001 v pomere 9:0 z pôdy súpera, keď využili chyby obrany Krompašanov. Na jar to Rožňave Krompachy vrátili a poradili si s nimi doma 4:0. V doterajšom priebehu sezóny líder zo Spiša ešte neprehral a body stratil iba po remíze u extreťoligistu v Spišskej Novej Vsi. Krompachy teda do Rožňavy pricestujú na duel 7. kola bez prehry, s piatimi víťazstvami a jedinou remízou. Skóre 21:5 majú suverénne najlepšie z celého pelotónu skupiny Juh IV. ligy. Hostitelia z Gemera naopak trčia na spodku tabuľky so 4 bodmi na 14. priečke. Tesná prehra v Lastomíri, keď o remízu prišli až v 89. minúte, im dáva nádej na dobrý výsledok aj proti lídrovi. "Doma potrebujeme vyhrávať, ale čaká nás ťažký súper. Ak podáme taký výkon, ako v posledných dvoch stretnutiach môžeme si pripísať tri body, ale vzhľadom na silu Krompách budem spokojný aj s bodom. Ak prehráme, bude to s nami zlé. Káder je neúplný. Chýbajú dlhodobo zranení Harhovský a Oliver Dávid, navyše Ambrózy bol na skusoch v Rimavskej Sobote a tam ho chcú už teraz. Nastúpi už Brnčík z Gemerskej Polomy, bývalý hráč Betliara, a mužstvo znova budem musieť doplniť dorastencami," povedal kormidelník SP MFK Rožňava Zoltán Breuer.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.