Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V rozlúčke s jeseňou prelomiť futbalovú poveru

Sportnet|Publikované 18. nov 2005 o 23:00

Humenné - Už tretia sobota v rade je pre humenského fanúšika futbalu možnosťou sledovať stretnutia II. ligy na štadióne pod Vihorlatom. Po Lučenci a

Báči totiž futbalisti HFC Humenné zakončia prvú časť sezóny doma s R. Sobotou.

Jedným z členom humenského kádra, ktorý dnešného súpera určite dokonale pozná je Marek Valkučák. Práve na Gemeri totiž ostatné roky svojej futbalovej kariéry strávil a do HFC Humenné prišiel na hosťovanie v septembrovom prestupovom termíne. "Po minuloročnom vypadnutí z Corgoň ligy došlo k veľkým hráčskym zmenám. Prišlo asi osem nových futbalistov, ja som už podporu vedenia i trénerov veľmi necítil a prestal som pravidelne hrávať. Keďže v Rimavskej Sobote som odohral päť rokov, potreboval som zmeniť klub a ponuka hosťovania z Humenného i záujem trénera Škrlíka ma potešil," objasnil svoj príchod pod Vihorlat Marek Valkučák. Po prvýkrát obliekol dres HFC v domácom stretnutí so Šaľou na polhodinu, následne bol dvakrát na lavičke náhradníkov, ale od 10. kola už na poste ľavého krajného obrancu nevynechal ani minútu. "Do Humenného som prišiel bez zápasového rytmu, takže kondične som nebol úplne v pohode. Tréner Škrlík však som mnou rozprával, dal mi čas, ja som sa naopak v tréningoch snažil čo najskôr resty zmazať a počnúc desiatym kolom, keď hrávam pravidelne, som je som mnou pravdepodobne spokojný. Miesto na ľavej strane obrany mi sedí, je to môj post, takže som spokojný," konštatoval odchovanec bardejovského futbalu.

Aj rady 25-ročného obrancu teda môžu pri príprave humenskej taktiky byť nápomocné. Futbalista, ktorý pozná opory Gemerčanov viacero rokov a s novými hráčmi absolvoval tréningy polovicu jesene určite pozná silné i slabé stránky mužstva. "Pred sezónou sa vynárali v klube myšlienky pohybovať sa na horných miestach a držať krok s postupujúcimi. Po treste SFZ však musia myslieť aj na zadné vrátka, pričom si ale myslím, že káder Rimavská Sobota na druhú ligu jednoznačne má. Akúsi kostru tvoria brankár Benko, obranca Mráz, v zálohe je ťahúňom veľmi dobre technicky vybavený Hílek a v útoku dokazuje stále svoje kvality Pisár. Zabudnúť však nesmiem ani na posily ako Sedlák, či Hricov, ktorí majú na svojom konte aj ligové skúsenosti," mienil Marek Valkučák, ktorý však verí, že Humenčania sa doma so svojimi divákmi rozlúčia v nastúpenom trende zo záveru sezóny, teda víťazstvom. "Vo futbale sa hovorí, že dva zápasy doma sa po sebe nevyhrávajú a tobôž ten tretí. My však chceme poveru prelomiť a verím v zisk troch bodov," dodal Marek Valkučák.

Karol Polák a vstup zdarma

Aj takouto formou možno dnes pozvať humenských fanúšikov na stretnutie 17. kola HFC Humenné - R. Sobota. Vstupné je zdarma, ba diváci, verme, že okrem kvalitného futbalu, budú mať možnosť stretnúť sa so slovenskou futbalovou komentátorskou legendou Karolom Polákom, ktorý sa všetkým prítomným počas prestávky stretnutia prihovorí.

(mšk)

Na súperovej strane aj exhumenčan G. Geri

Marián ŠKUBA

R. Sobota/Humenné - Podobne informačne "výhodná" situácia ako s Marekom Valkučákom na strane HFC Humenné je však aj na strane Gemerčanov. V ich radoch sa totiž nachádza Gergeli Geri, ktorý pôsobil pod Vihorlatom v druholigových časoch, následne hrával v Michalovciach a naposledy v maďarskej Nyíregyháze. Septembrový prestupový termín znamenal návrat na Slovensko - do R. Soboty... "Z pozície postavenia mužstva v tabuľke by to mohlo byť lepšie, a keďže dosť negatívne na nás vplýva aj odrátanie šiestich bodov, do Humenného prichádzame s cieľom bodovať. Pred sezónou sa potichu hovorilo aj o snahe pokúsiť sa vybojovať si miesto medzi prvou trojkou, a aj keď nádej teraz bliká slabšie, stále žijeme. Aj zápas v Humennom, ktorý určí našu jesennú pozíciu, naznačí veľa," konštatoval hneď od "podlahy" zámery Gemerčanom vysoký obranca, ktorý s futbalom začínal v Kr. Chlmci. Následne sa však dotkol aj svojej pozície v mužstve. "Som tu spokojný. Postupne som sa dostal do hernej pohody, hrávam, je to dobrá partia, takže nemám dôvod sa sťažovať," naznačil spokojnosť 28-ročný futbalista, ktorý sa po roku vrátil do známeho prostredia. "Aj keď tentokrát budem v pozícii hosťujúceho hráča, teším sa na kamarátov, ktorých tam zopár ešte ostalo, ako aj na trénera Škrlíka, ktorý ma trénoval," konštatoval G. Geri.

Súper z Gemera nie je pre Humenčanov žiadnou neznámou. V druholigovej scéne sa oba celky stretli v majstrovskom meraní síl dovedna deväťkrát, pričom v minulej sezóne obaja v súťaži absentovali (Humenné - III. liga, R. Sobota - Corgoň liga). Vzájomná bilancia je naklonená viac na stranu Gemerčanov, ktorí ešte ani raz neprehrali, pričom šesťkrát sa body delili (Humenné - R. Sobota 9 0 6 3 8:12). V prvom tohtosezónnom zápase Humenčania odchádzali po prehre 3:1 (Pisár 2, Jurčák - Frajkor) domov naprázdno. "Bude to ťažký zápas, lebo výsledky ukazujú, že Humenné je v závere jesene v pohode. My však nadarmo cestovať nechceme, myslím si, že veľa gólov nepadne a my chceme byť úspešní," dodal G. Geri, ktorý sa s najväčšou pravdepodobnosťou objaví v základnej zostave Gemerčanov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.