Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V rozlúčke Jakubian so šiestou ligou padlo deväť gólov

Jakubany. Prehrali aj na záver sezóny. (Autor: Daniel Dedina)
Sportnet|Publikované 17. jún 2013 o 22:00

Gólové hody boli sprievodným znakom mnohých zápasov futbalistov Jakubian v práve skončenej sezóne VI. ligy.

Výnimkou nebol ani posledný zápas, ktorý odohral tento mančaft na pôde Šarišských Draviec. Diváci videli deväť gólov, z toho až sedem vsietili domáci, takže z toho bola opäť vysoká prehra posledného tímu tabuľky.

JAKUBANY. Hostia nastúpili absolútne odovzdaní, akoby rezignovali už pred úvodným hvizdom rozhodcu a, ako už neraz, o výsledku bolo rozhodnuté prakticky hneď v úvode.

Akékoľvek snahy hostí o priaznivý výsledok pochovala už prvá pätnásťminútovka. V desiatej minúte zachytil Orechovského prihrávku domáci hráč a nekompromisne trestal.

O tri minúty neskôr mali Šar. Dravce výhodu pokutového kopu a o ďalšie dve bol rozdiel v skóre už trojgólový. Až za tohto stavu sa k slovu dostali hostia, ale M. Pribiš ani Nemergut v koncovke úspešní neboli.

V 33. min. po úspešnom lobe na brankára pridali domáci štvrtý gól. Ďalší zo série jakubianskych polčasov hrôzy, ktorých bolo počas sezóny pomerne dosť, ešte nekončil.

Domáci vzápätí využili chaos v obrane súpera, ktorý prestal hrať v domnienke, že bude pískaný ofsajd a polčasový rezultát sa tak zastavil na výsledku 5:0.

V druhom polčase to už bol, aj vzhľadom na dané skóre a poľavenie v nasadení domácich, vyrovnanejší zápas, do zakončenia sa dostávali oba celky. Góly sa začali deliť na obe strany. Na 5:1 znížil M. Pribiš, domáci odpovedali rovnakou mincou v 65. min.

To nebolo všetko, Orechovský odčinil svoju chybu z úvodu stretnutia a zaznamenal druhý presný zásah Jakubian. Boli to však hráči Šar. Draviec, ktorí po peknej akcii na jeden dotyk uzavreli stav stretnutia na 7:2. Na veľkú radosť domácich priaznivcov, tým sa takýto priebeh prirodzene páčil.

Jakubany tak nebodovali na ihrisku súpera ani na posledný pokus a v ich kolónke ostane svietiť nula aj pri záverečnom bilancovaní. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa v šiestej lige „zdržali“ minimálnu možnú dobu a po roku sa opäť vracajú do najvyššej okresnej súťaže.

Šarišské Dravce – Jakubany 7:2 (5:0), góly hostí: M. Pribiš, Orechovský, rozhodovali: Kovaľ – Brendza, Ulian. TJ Sokol: Čopiak – Pardus, Dufala, Dziak, Mačuga – Orechovský, Nemergut, Ščensný, M. Pribiš – Š. Pribiš, Štempa.

Marek Čopiak (hrajúci manažér TJ Sokol): „Nastúpili sme v oklieštenej zostave, s cieľom uhrať čo najpriaznivejší výsledok. Žiaľ, opäť sme sa vlastnými hrúbkami pričinili o to, že súper rozhodol zápas prakticky už v prvom dejstve. Do druhého polčasu sme vybiehali s tým, že už nemáme čo stratiť a náš výkon v ňom bol diametrálne odlišný. Zjednodušili sme hru, zrazu sme vedeli aj zakombinovať, ale o víťazovi tohto stretnutia už nebolo v tej chvíli pochýb. O tom, čo bude ďalej, je teraz ešte predčasné hovoriť. Mali sme viacerých hráčov na hosťovaní, bude musieť dôjsť k obmene kádra. Momentálne u nás panuje rozčarovanie z nášho tohtoročného vystúpenia, preto si budeme musieť sadnúť a povedať si, akým smerom chceme, aby sa futbal v našej obci uberal.“