Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

V Rotterdame prvý turnajový triumf Čecha Štěpánka

SITA|Publikované 26. feb 2006 o 17:04

ROTTERDAM 26. februára (SITA, AP) - Český tenista Radek Štěpánek sa stal víťazom turnaja ATP ABN Amro Championship v Rotterdame (dotácia 765 000 eur) a v tomto holandskom prístavnom meste si vybojoval ...

ROTTERDAM 26. februára (SITA, AP) - Český tenista Radek Štěpánek sa stal víťazom turnaja ATP ABN Amro Championship v Rotterdame (dotácia 765 000 eur) a v tomto holandskom prístavnom meste si vybojoval vôbec premiérový turnajový titul v kariére. Šiesty nasadený Štěpának vo finále potreboval na víťazstvo nad prekvapením turnaja Belgičanom Christophom Rochusom len 45 minút, keď zvíťazil hladko 6:0, 6:3. "Tento deň si zapamätám do konca života. Večer si určite dám pár pív na oslavu," komentoval 27-ročný rodák z Karvinej. Ten si pro oficálnom víťaznom dekorovaní poďakoval aj riaditeľovi podujatia, bývalému wimbledonskému víťazovi Richardovi Krajicekovi, ktorý Čecha pred turnajom označil za ´čierneho koňa´. "To bola pre mňa motivácia navyše," dodal Štěpánek, ktorý prevzal šek na 147 000 eur.

Štvorhru v Rotterdame vyhrali Paul Hanley s Kevinom Ulleyttom. Favorizovaný austrálsko-zimbabwiansky pár si vo finále vo dvoch tajbrejkoch poradil s húževnatými Izraelčanmi Jonathanom Erlichom a Andym Ramom 7:6 (4), 7:6 (2).

Dvojhra - finále:

Radek Štěpánek (6-ČR) - Christophe Rochus (Belg.) 6:0, 6:3

Štvorhra - finále:

Paul Hanley, Kevin Ullyett (2-Austr./Zimb.) - Jonathan Erlich, Andy Ram (Izr.) 7:6 (4), 7:6 (2)