Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V repete finále uspel majster

Základná zostava: Zľava Joščák (11), Mizerák (5), Sarnecki (3), Javorčík (1), Lízala (2) a Soták. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 1. okt 2012 o 22:00

„Vydarený vstup do sezóny teší, ale musíme byť stále na zemi,“ mieni Stanislav Vartovník.HUMENNÉ. Výsledok 3:0 by pred stretnutím Chemes Humenné - Volley team Unicef Bratislava tipoval iba málokto.

Aj stávkové kancelárie verili výhradne „bielym tigrom“ od Dunaja (2,7 - 1,35). Napokon však v repete finále extraligy spred roka uspel aktuálny majster.

Vývoj setov (17,20,27) určoval, že cesta k víťazstvu bola každým dejstvom pre chemesákov náročnejšia.

Oslava v zaplnenej hale sa začala po piatom humenskom mečbale. „Poctivo sme sa na súpera pripravili, o každom hráčovi sme niečo vedeli, aj o zahraničných posilách, i keď to boli drobnôstky, ale to pomohlo. Chlapci dodržali povedané, čo však bolo dôležité, zvládli prihrávku, vyzdvihnúť musím aj výkon Sotáka, ktorý využíval potenciál Sarneckého, ale útočne to aj dobre miešal,“ konštatoval Stanislav Vartovník.

„Vyhrali“ Poliaci

Bratislavské „biele tigre“ pôsobili nezohrato, na niektorých (najmä legionároch) bolo badať hernú neistotu.

Švédsky univerzál Larsson (16 bodov) sa prebral od druhého setu, až v treťom dejstve dával o sebe vedieť americký smečiar Sunder (9).

Nahrávač havajského pôvodu Kauliakamoa v závere zápasu dvoma technickými chybami (sieť, prešľap) chemesákom pomohol a vlastne ukončil zápas.

Zato poľskí legionári vo farbách chemesákov hru ťahali, boli oporami. Univerzál Sarnecki (22 bodov) mal 74-percentnú úspešnosť útoku a libero Krys zasa najlepšiu prihrávku zo všetkých volejbalistov na palubovke.

Pred slovenským derby na medzinárodnej sfére sa médiá zaujímali aj o to, kto z nových trénerov pri oboch tímoch v ouvertúre uspeje. Dôvod na radosť má humenský Stanislav Vartovník.

„Neberiem to tak, že som uspel. Zápas zvládli chlapci ako kolektív, bojovali na palubovke, držali svojich psychicky aj na lavičke. Že naša taktika vyšla, ma teší, sme však ešte iba na začiatku sezóny, treba byť stále na zemi, i keď víťazsvo nad Volley teamom má svoje cenu i význam,“ dodal kouč chemesákov.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.