Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

V rebríčku dosiahne svoj rekord. Siniaková má svoj prvý titul, získala ho v Číne

Sportnet|7. jan 2017 o 08:50

Česká tenistka vo finále nestratila ani jeden set.

ŠEN-ČEN. Česká tenistka Kateřina Siniaková si vybojovala premiérový titul na okruhu WTA.

WTA Šen-čen - finále dvojhry:

Kateřina Siniaková (ČR) - Alison Riskeová (8-USA)

6:3, 6:4

Aktuálne 52. hráčka svetového rebríčka triumfovala na turnaji v čínskom Šen-čene, keď vo finále zdolala osmičku podujatia Alison Riskeovú z USA vo dvoch setoch 6:3, 6:4.

Siniaková získala svoj prvý titul vo dvojhre na tretí pokus, vlani prehrala vo finále v Bastade a Tokiu.

Vo svetovom renkingu si tak polepší minimálne o deväť miest a posunie sa na najvyššiu priečku v kariére.

Dvadsaťročná rodáčka z Hradca Králové Siniaková na ceste k titulu v Šen-čene vyradila aj turnajovú dvojku Rumunku Simonu Halepovú a tiež trojku Johannu Kontovú z Veľkej Británie, obe hráčky prvej svetovej desiatky.