Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

V Rancague prvé dva dni vypredané, Čiľania sebavedomí

SITA|8. feb 2006 o 13:31

RANCAGUA 8. februára (SITA) - O tenisový duel 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára Čile - Slovensko je v čilskej Rancague veľký záujem. Dvanásťťisícový štadión Medialuna Monumental, ktorý je prerobenou ...

RANCAGUA 8. februára (SITA) - O tenisový duel 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára Čile - Slovensko je v čilskej Rancague veľký záujem. Dvanásťťisícový štadión Medialuna Monumental, ktorý je prerobenou arénou na ródeo, by mal byť v prvých dvoch dňoch zaplnený do posledného miesta. "Máme informáciu od prezidenta čilského zväzu, že piatkové dvojhry a sobotňajšia štvorhra sú už vypredané, no na nedeľu ešte sú nejaké lístky. Čiľania sú veľmi sebavedomí, zrejme rátajú s tým, že po dvoch dňoch bude 3:0 a tým aj rozhodnuté," informoval z Čile generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu a vedúci slovenskej výpravy Igor Moška. V čilských médiách sa začínajú množiť špekulácie, že namiesto rebríčkovej dvojky Michala Mertiňáka, ktorý pricestoval do dejiska súboja až v utorok, by sa na slovenskej strane v piatok mohol objaviť 18-ročný talent Lukáš Lacko. Údajne si Mertiňák, ktorý hral predtým v hale v Záhrebe, nestihne zvyknúť na pomalú antuku. "Jednu piatkovú dvojhru by mali tvoriť Hrbatý s Massúom. Gonzálezov piatkový súper je však otvorený. Lacko sa na tréningoch ukazuje vynikajúco, Mišo Mertiňák sa potrebuje čo najrýchlejšie aklimatizovať. Veríme, že sa mu to skoro podarí," povedal k téme Moška.

Slováci mali v stredu trénovať až od 12.00 h miestneho času (na Slovensku o 4 hodiny viac), večerný tréning si pravdepodobne skrátia, lebo ich čaká slávnostná večera a ešte predtým kapitánov oboch tímov tradičný predzápasový míting. Štvrtkový žreb, ktorý rozhodne o menoslove na piatkové dvojhry a predbežne aj sobotňajšiu štvorhru a nedeľňajšia dvojhry, bude na centrálnom kurte štadióna v Rancague na programe o 16.00 h SEČ.


Základné informácie k stretnutiu 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára Čile - Slovensko:

program

piatok 10. februára: úvodné dvojhry (20.00 h SEČ)

sobota: 11. februára: štvorhra (23.00 h SEČ)

nedeľa: 12. februára: záverečné dvojhry (20.00 h SEČ)


hlavný rozhodca: Brian Earley (USA)

empajroví rozhodcovia: Damian Steiner (Arg.), Jaime Chavez (Mex.)

dejisko: Rancagua, štadión Medialuna Monumental Rancagua

kapacita: 12 000 divákov

povrch: červená antuka

lopty: Dunlop Fort All Court


Nominácia Slovenska:

Dominik Hrbatý (19. v rebríčku ATP Entry vo dvojhre / 35. v ATP Entry vo štvorhre)

Michal Mertiňák (173. / 39.)

Viktor Bruthans (318. / 552.)

Lukáš Lacko (356. / 1649.)

kapitán: Tibor Tóth


Nominácia Čile:

Fernando González (15. / 30.)

Nicolas Massú (55. / 54.)

Paul Capdeville (133. / 253.)

Adrián Garcia (184. / 199.)

kapitán: Hans Gildemeister


Súvisiace články