Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

V Queense triumfoval Nadal, vo štvorhre Nestor so Zimonjičom

SITA|Publikované 15. jún 2008 o 18:54

LONDÝN 15. júna (SITA) - Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP The Artois Championships v londýnskom Queen´s Clube (dotácia 713 000 eur). Štvornásobný víťaz Roland Garros ...

LONDÝN 15. júna (SITA) - Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP The Artois Championships v londýnskom Queen´s Clube (dotácia 713 000 eur). Štvornásobný víťaz Roland Garros kontinuálne nadviazal na svoj minulotýždnový antukový triumf v Paríži vôbec prvým turnajovým titulom na tráve v kariére. V tradičnej predwimbledonskej generálke v londýnskej štvrti Queens zdolal v pozícii najvyššie nasadeného hráča turnajovú dvojku, Srba Novaka Djokoviča, za 135 minút 7:6 (6), 7:5. Bilanciu so svojím tradičným srbským vyzývateľom si ľavák z Malorky vylepšil na 9:3 a stal sa vôbec prvým Španielom za posledných 36 rokov, ktorý dokázal zvíťaziť na turnaji na tráve. V roku 1972 sa to podarilo Andresovi Gimenovi v Eastbourne. Djokovič nevyužil vo finále svoje šance. V prvom sete hneď v úvode viedol 3:0, neskôr v tajbrejku mal setbal, ale Nadal mal pevnejšie nervy aj presnejšiu ruku. V druhom sete 21-ročný Belehradčan, ktorý sa pripravuje pod vedením Mariána Vajdu, podával za stavu 5:4 na víťazstvo v sete, ale neodolal tlaku o rok staršieho súpera. Nadal sériou troch víťazných gemov v rade získal set aj zápas a pripísal si na konto 28. turnajový titul vo dvojhre, piaty v tomto roku. Zároveň natiahol aktuálnu sériu víťazných súbojov na 17, pričom naposledy prehral s krajanom Juanom Carlosom Ferrerom v 2. kole podujatia ATP Masters Series v Ríme. Odvtedy získal prestížne antukové prvenstvá v Hamburgu a Paríži a teraz aj premiérové na tráve v Queen´s Clube.

Vo štvorhe triumfoval druhý nasadený kanadsko-srbský pár Daniel Nestor, Nenad Zimonjič, ktorí si poradili s päťkami turnaja Marcelom Melom a Andrém Sá z Brazílie v dvoch setoch 6:4, 7:6 (3).

Turnaj ATP - Artois Championship - nedeľa:

Dvojhra - finále:

Rafael Nadal (1-Šp.) - Novak Djokovič (2-Srb.) 7:6 (6), 7:5

Štvorhra - finále:

Daniel Nestor, Nenad Zimonjič (2-Kan./Srb.) - Marcelo Melo, André Sá (5.-Braz.) 6:4, 7:6 (3)