Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

V prvých zápasoch semifinále NHL triumfy Ducks a Sens

TASR|11. máj 2003 o 05:13

Minneapolis/Ottawa 11. mája (TASR) - V prvom zápase finále Západnej konferencie play off NHL prehrali hokejisti Minnesoty s Anaheimom po dvojnásobnom predĺžení, keď víťazný gól vsietil v 89. minúte Čech Petr Sýkora.

Na Východe sa v úvode série predlžovalo len raz do 64. minúty a úder hosťujúcemu tímu New Jersey dal Ottawčan Shaun Van Allen.

V Minneapolise sledovali diváci takmer poldruha hodiny čistého času skvelé hokejové divadlo, napriek jeho bezgólovosti. V mimoriadnom tempe sa však rodili gólové situácie ako na bežiacom páse, lenže mimoriadne výkony podali brankári Manny Fenrandez a Jean-Sebastien Giguere. Najmä hosťujúci hrdina vyradenia favorizovaných tímov Detroitu a Dallasu si zachytal a Giguera tak logicky vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Minnesota bola v celkovom priebehu o čosi iniciatívnejšia, ale po najvyššej individálnej streleckej aktivite sa tešil na ôsmy pokus Sýkora.

Keď charizmatický Kanaďan, olympijský víťaz Martin Brodeur inkasoval z prvých troch striel Ottawy hneď v úvode zápasu dva góly, vyzeralo to s New Jersey veľmi zle. Rozbehnutý tím Ottawy naďalej valcoval, ale brankár Devils sa rozchytal a jeho spoluhráči v druhej tretine rozohrali. V tretej časti sa hralao často dlho bez prerušení so šancami na oboch stranách a v krátkej nadstavbe doplatili hostia na pasivitu. Po sérií dynamických útokov vyšlo senátorom prečíslenie a Van Allen po prihrávke mladého Čecha Havláta rozhodol.

Západná konferencia - finále:

Minnesota Wild - Anaheim Mighty Ducks 0:1 po dvojnásobnom predĺžení

na zápasy: 0:1

Východná konferencia - finále:

Ottawa Senators - New Jersey Devils 3:2 po predĺžení

na zápasy: 1:0

Súvisiace články