Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V prvom zápase pod novým trénerom Cassovia sklamala

Sportnet|Publikované 4. dec 2005 o 23:00

Košice Prvýkrát zasadol na lavičku Cassovie tréner Tibor Jány a jeho debut v tomto klube nebol úspešný. Cassovia totiž prehrala na ihrisku nováčika

z Myjavy 49:56, hoci doma tohto protivníka porazila tridsaťbodovým rozdielom.

V tábore Cassovie zavládlo po sobotňajšom výsledku sklamanie. "Iste, všetci sme sklamaní, hráčky i tréner," vyjadrila sa pivotka košického celku Jana Stantienová (na snímke) a zamyslela sa aj nad príčinami zakopnutia. "V obrane sme boli stále o krok vzadu, dostali sme strašne veľa trojok. Aj streľbu sme mali veľmi mizernú, s takou sa nedá vyhrať zápas." Pritom hráčky Cassovie dobre vedeli, že pokusy spoza oblúka budú najväčšou zbraňou domácich a aj tak si nedali pozor. Aj v stretnutí v Košiciach totiž Myjava nasúkala Cassovii napriek 30-bodovej prehre jedenásť trojok. Teraz ich Košičankám strelila sedem. "Ešte pred zápasom sme si hovorili, aby sme nedostali v žiadnom prípade toľko trojok ako doma. Stalo sa, jedna trojka išla za druhou. Určite sme si to prehrali v obrane, neviem, či sme boli neústredené. Možno sa prejavila aj dlhá cesta." Ani v útoku to Cassovii neklapalo, pretože dať Myjave len 49 bodov, to nie je dobrá vizitka. "To je skutočne bieda. Všetky sme z toho boli hotové. Každá z nás chcela, ale nevedeli sme vniknúť do koša, nedávali sme ani 'zicery'. Nepískali ná nás ani fauly, takže sme si nemohli pomôcť šestkami. Všetky sme boli z toho celého nervózne, kričali sme na seba a to už sa potom hrá ťažko." Už v úvode Košičanky prehrávali 3:11 a poznačilo to ďalší vývoj stretnutia. "Náskok domácich z úvodu sme síce stiahli, ale potom to znovu nebolo ono. Vlastne sme ani raz nevyhrávali."

Prejavila sa azda menšia koncentrácia, či bezstarostnosť, že nováčik sa porazí sám? "Je to možné, ale nedá sa povedať, že by sme to takto brali. Stopercentne sme o víťazstve presvedčené vopred neboli, lebo v Myjave sa hrá vždy veľmi ťažko, rozhodcovia domácim prilepšujú."

Po odchode Karnaya do K Cero I.C.P. sa nový tréner Tibor Jány presunul do Cassovie iba v stredu. Na prípravu na prvé stretnutie teda mal len málo času, i to mohlo zohrať svoju rolu. "My sme chceli tento zápas vyhrať aj kvôli predchádzajúcemu, aj kvôli novému trénerovi. Predsa len, Myjava je slabší súper a chceli sme dokázať, že basketbal hrať vieme bez ohľadu na to, kto nás bude trénovať. Tréner Jány si s nami prešiel signály nacvičené ešte s pánom Karnayom a prakticky nič v taktike nemenil, takže myslím, že v tom problém nebol," dodala J. Stantienová.

Foto: Róbert SÁNDOR

šport / Stantienova ROSA !!!VYREZAŤ!!!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.