Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

V programe rôzne varianty pri rozostavení

Sportnet|Publikované 19. jan 2009 o 23:00

Béčko MFK hrubú prácu zvládlo v pohodeFutbalisti MFK Košice B v rámci zimnej prípravy majú za sebou úvodný blok, ktorý predstavovalo sústredenie v

Béčko MFK hrubú prácu zvládlo v pohode

Futbalisti MFK Košice B v rámci zimnej prípravy majú za sebou úvodný blok, ktorý predstavovalo sústredenie v Bardejovských Kúpeľoch. Zamerané bolo na zbieranie kondície a sily, išlo o hrubú prácu, ktorú hráči síce nemajú v obľube, ale pre účinkovanie počas jarnej odvety je nutná.

KOŠICE. Všetko prebehlo podľa plánu, organizácia klapala a podstatné bolo, že aktéri zaberačku znášali v pohode. Akurát Adamica sa posťažoval na achilovky.

Na umelom trávniku

Zverenci trénera Ladislav Totkoviča využívali na tréningy umelý trávnik v Bardejove, ktorý bol vo výbornom stave. Popoludní prišli na rad výbehy a cvičenia v teréne a toto všetko spestrili ešte ďalšie dávky na zveľadenie sily. Popri tom sa nezabudlo na regeneračné procedúry. Spočiatku bolo na zraze devätnásť jednotlivcov vrátane dvoch brankárov, neskôr túto partiu doplnil brazílsky navrátilec Teixeira. "Bolo mu zima, veď v domovine teplomer ukazoval 40 stupňov nad nulou, takže pár týždňov na aklimatizáciu musí dostať," konštatoval asistent trénera Anton Šoltis. Inak, druhý brazílsky hráč Ferreira sa zatiaľ neukázal. Mimochodom, béčkari nevyužívali bežky, hoci podmienky na tento šport by mali. "Je to námet do budúcnosti, možno si to niekedy vyskúšame." Na záver sústredenia naši absolvovali prípravný zápas s Bardejovom a treťoligistu zdolali gólom Karaša 1:0.

Gólová premiéra

Strelec zásahu absolvoval premiéru - hoci len v príprave - úspešne. V stretnutí dostali priestor všetci, čo boli poruke, akurát traja odohrali celý duel. "Pre adeptov, čo pribudli z dorastu - Begányiho, Karaša, Ohmana, Repiského a Pangráca - to bola zaťažkávajúca skúška, rovnako tak celý výcvikový tábor. Predsa len dosiaľ podobnú akciu so seniormi nezažili. "Počínali si s chuťou, s nasadením, nemali žiadne problémy. Pokiaľ ide o zápas, tak chlapci splnili úlohy, hoci netreba z toho robiť žiadnu vedu. Ďalšie previerky budú ešte náročnejšie a bude sa treba vyvarovať chýb," dodal A. Šoltis a na margo toho, či mladíci stačili, sa zasmial: "Boli v pohode, veď ja už pri nich nestačím." Jeden z členov rezervy Goga bol na skúške v Holandsku a hovoril, že v krajine tulipánov postrehol hlavne ohromnú rýchlosť, v akej sa všetko na tréningu a v zápase deje. Je to inšpirácia i pre jeho spoluhráčov. Treba uviesť, že proti Bardejovu tréneri vyskúšali dva základné varianty rozostavenia borcov. Najprv mužstvo hralo v rozostavení 4-2-3-1, potom zase 4-4-2. "Uvidíme, čo bude viac chlapcom sedieť. Treba si oprobovať viaceré varianty. Pokiaľ ide o obsadenie hrotových postov, tak v prvom polčase sa vpredu pohyboval Cuprišin, po zmene strán zase Goga," informoval A. Šoltis. Po ďalších prípravákoch by mali Košičania zamieriť na herné sústredenie, vo výhľade je Anglicko, ale všetko je ešte v štádiu vybavovania.

PROGRAM PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV B-MUŽSTVA - 21. 1.: MFK Košice B - Humenné(12.00), 24. 1.: Sp. N. Ves - MFK Košice B (10.00), 31. 1.: MFK Košice B - St. Ľubovňa (10.00), 4. 2.: Lipany - MFK Košice B (14.00), 7. 2.: MFK Košice B - Poprad (10.00), 11. 2.: MFK Košice B - Trebišov (10.00), 14. 2.: MFK Košice B - Vranov (10.00).

ŠTEFAN KÚŠIK

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.