Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

V príprave na kvalifikáciu ME čaká Slovákov Maďarsko a možno aj ČR

TASR|26. mar 2001 o 15:03

Bratislava 26. marca (TASR) - Príprava oboch slovenských reprezentačných družstiev v hádzanej pred jarnou kvalifikáciou nadobúda stále jasnejšie kontúry. Muži v príprave pred júnovými kvalifikačnými zápasmi ME 2002 s Nemeckom čaká 29. mája stretnutie v maďarskom Gyöngyösi s domácou reprezentáciou. Slovenky pred dvojzápasom 2. fáze kvalifikácie na MS 2001 s Rakúskom absolvujú týždňové sústredenie bezprostredne pred termínmi stretnutí a už v týždni po Veľkej noci prebehne krátke, asi dvojdňové sústredenie v spolupráci so Slovenským olympijským výborom (SOV) zamerané na kondičnú stránku zvereniek Tomáša Kuťku.

"Okrem stretnutia s Maďarskom prichádza do úvahy ešte aj jeden zápas s Čechmi. Českému zväzu sme ponúkli termín 5. až 7. júna, zatiaľ sme odpoveď nedostali," informoval prezident Slovenského zväzu hádzanej Pavol Derfényi.

V rámci aprílového stretnutia ženskej reprezentácie by sa mal uskutočniť aj zápas s niektorým z popredných klubov maďarskej ligy, najpravdepodobnejšie s Dunaferrom SE. "Za prípravu aprílového podporného programu môžeme ďakovať predovšetkým ochote predsedu Slovenského olympijského výboru Františka Chmelára," pripomenul tréner Kuťka a pokračoval: "Servisno-metodická skupina SOV pod vedením doktora Eugena Lacu počas tohto sústredenia zdiagnostikuje stav trénovanosti reprezentačných hráčok."

Súvisiace články