Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

V priestoroch V.I.P na Slovane došlo k bitke medzi SBS a Turkami

TASR|7. jún 2003 o 22:08

Bratislava 7. júna (TASR) - Pred kvalifikačným stretnutím o postup na EURO 2004 Slovensko - Turecko na Tehelnom poli došlo k nepríjemnému incidentu.

V priestoroch pre vstup do sektoru V.I.P. sa pokúšali zástupcovia tureckého futbalu prepašovať na štadión svojich krajanov a vzápätí došlo k fyzickému stretu so zamestnancami slovenskej bezpečnostnej služby.

"Myslím, že to bola priamo turecká veľvyslankyňa, ktorá vynášala zo štadióna už aj tak limitovaný počet akreditácií pre osoby V.I.P. Tureckej strane sme vyhoveli, poskytli sme až 20 voľných vstupeniek na tieto čestné miesta. Oni sa však snažili na starú tribúnu prepašovať ďalších ľudí a vznikla konfliktná situácia. Najprv verbálna a potom aj fyzická. Turci chytili jedného zo strážnikov pod krk a celú situáciu vyriešil až rýchly príchod polície. Turecká výprava preukázala pred dôležitým kvalifikačným zápasom niekoľkokrát svoju aroganciu a legitimáciu na vstup do areálu štadióna odmietali ukázať aj členovia realizačného tímu," povedal asistent generálneho sekretára Slovenského futbalového zväzu Marián Baumann.

Súvisiace články