Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

V pretekoch do vrchu sa presadili Francúzi

SITA|Publikované 24. mar 2007 o 17:55

MORZINE 24. marca (SITA) - Francúzi Florent Perrier a Laetittia Rouxová sa stali majstrami Európy v skialpinizme v pretekoch do vrchu v Morzine. V čistom výstupe do 1000 m sa presadil Perrier, víťaz tohtoročnej ...

MORZINE 24. marca (SITA) - Francúzi Florent Perrier a Laetittia Rouxová sa stali majstrami Európy v skialpinizme v pretekoch do vrchu v Morzine. V čistom výstupe do 1000 m sa presadil Perrier, víťaz tohtoročnej Pierra Menty, pred španielskou dvojicou Augusti Roc, Manuel Perez. Medzi ženami zdolala Rouxová úradujúcu majsterku sveta Robertu Pendraziniovú z Talianska a jej krajankou Glorianou Pelissierovou. Francúzi si z prvého dňa šampionátu odnášajú 5 zlatých medailí. Medzi juniorkami sa presadila Jessica Mercierová, medzi kadetmi Xavier Gachet a Leoni Ferran. V pretekoch juniorov vyhral Španiel Kilian Jornet, Slovák Juraj Laštík dobehol

na šiestom mieste. V rovnakej kategórii dievčat obsadila Lucia Pastoreková 7. miesto.