Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

V pretekoch biatlonových štafiet boli najlepší Nóri

TASR|Publikované 15. jan 2009 o 18:14

Piate kolo Svetového pohára v biatlone pokračovalo v nemeckom Ruhpoldingu štafetovými pretekmi mužov. Slovenskí reprezentanti obsadili desiate miesto.

RUHPOLDING. Piate kolo Svetového pohára v biatlone pokračovalo v nemeckom Ruhpoldingu štafetovými pretekmi mužov. Na 4x7,5 km trati vyniklo Nórsko v zložení Emil Hegle Svendsen, Alexander Os, Halvard Hanevold a Ole Einar Björndalen, druhé Nemecko nazbieralo stratu 1:20,2 min a tretie Rakúsko 1:43,1 min. Slovenské kvarteto s Pavlom Hurajtom, Marekom Matiaškom, Dušanom Šimočkom a Matejom Kazárom finišovalo desiate (+4:40,6).

Nemci rozbehli štafetu s Michaelom Röschom najlepšie, no elán mu vyhasol v stojke s tromi odbíjaniami a ťahúnmi prvého úseku sa napokon stali Nóri so Svendsenom. Po 2. úseku sa vývin sústredil na súboj Nórov, Francúzov a Nemcov, z ktorého najlepšie vyšiel ostrieľaný Nór Hanevold. Vo finiši mal Ole Einar Björndalen k dispozíi pred Nemcami až 39,2-sekundový náskok, pred tretími Francúzmi dokonca 1:06 min a pokojne mohol s brilantným výkonom odstup zveľadiť. Vyznamenala sa aj pozmenená štvorica Nemcov s Röschom, Stephanom, Peifferom a Langom, tretí Rakúšania, túto zimu dosiaľ v SP najlepší, zachraňovali vďaka Sumannovi tretiu priečku až v záverečnom úseku.

Slovenskú bilanciu medzi 22 tímami odštartoval Pavol Hurajt (0+4), no hneď po úvodnej streľbe ležmo mal pred sebou s 13. miestom príliš mnoho súperov. V stoji si zapísal úplne rovnakú štatistiku s ďalšími dvoma dobíjaniami a Marekovi Matiaškovi (0+3) odovzdával na 12. mieste s vyše minútovou stratou na Nórov. Na ležke pridal Matiaško ďalšie dve dobíjania a 14. miesto neveštilo nič povzbudivé, no na stojke ho zlepšil o jednu priečku a na odovzdávke dokonca o tri až na 11. miesto. Na 3. úseku nadviazal Dušan Šimočko (0+1) na 27. miesto z Oberhofu v šprinte, s čistou ležkou, s jedným dobíjaním v stojke a odrazu s priebežným 9. miestom Slovensko siahalo na predchádzajúci najvýraznejší výsledok v tejto sezóne, ôsme miesto v Oberhofe. V záverečnom úseku sa rozlet s Matejom Kazárom (0+3) pribrzdil, našťastie streľba stojmo ho bezchybne poslúchala, a tak sa zrodil ďalší konečný výsledok v top desiatke.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.