Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Prešove sa už chystajú na Slovan

Jakub Diviš. Želá si zase mocnú podporu z tribún. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 4. okt 2012 o 22:00

Pred ďalšou reprezentačnou prestávkou sa rozlúčia corgoňligoví futbalisti Tatrana Prešov so svojimi priaznivcami domácim vystúpením so Slovanom.

Pred ďalšou reprezentačnou prestávkou sa na krátky čas rozlúčia corgoňligoví futbalisti Tatrana Prešov so svojimi priaznivcami sobotňajším domácim vystúpením o 14.30 so Slovanom. Bude to magnet 12. kola, keďže do centra Šariša zavíta aktuálny líder. Belasý klub znovu potvrdzuje svoje ambície, ktoré sú sprevádzané aj rôznymi rošádami, kontroverznými ťahmi a vyhláseniami. Naposledy takto zaujala absencia reprezentanta Šeba, ktorý sa neocitol na súpiske.

PREŠOV. Naši ťahajú výbornú sériu na domácej pôde, keď dosiaľ v dueloch najvyššej súťaže ešte neprehrali a len raz remizovali (s MFK Košice), pričom inkasovali iba jeden gól a aj ten padol z pokutového kopu.

Bratislavčania v predošlom vzájomnom zápase pokorili Prešov 2:1, keď hostia do prestávky viedli a zanechali sympatický dojem.

Vedúci tím pelotónu naposledy prehral v 9. kole v Z. Moravciach. Tiež sa spolieha skôr na svoju pôdu, vonku vyhral iba raz – v 4. kole v Trnave, celkovo u súperov nazbieral päť bodov.

Obranné rady oboch rivalov sú približne rovnako pevné, pričom Tatran je dokonca o čosi lepší, lebo inkasoval 12 gólov, kým Slovan 13, no v streleckej efektivite nastávajúci hostia sú zjavne výraznejší, nastrieľali raz toľko zásahov (18) ako hostitelia (9).

Zverenci trénera Angela Červenkova sa však po gólových suchotách, ktoré ich sprevádzali v štyroch kolách, konečne prebrali uplynulú sobotu v náročnom súboji s Trnavou.

Spoliehajú sa na tribúny

V tomto meraní síl ukázali Prešovčania bojovné srdce a aj v početnom oslabení dokázali vydolovať tri body. Brankára Jakuba Diviša nemrzelo ani to, že po prvý raz v tomto ročníku Corgoň ligy na domácom trávniku inkasoval, hoci z hry ho ešte nikto neprekonal.

„Bodaj by to tak zostalo aj po zápase so Slovanom,“ pripomenul a dodal: „Keď chceme znovu obstáť, musíme ukázať tímový výkon a zodpovedne hrať dozadu. Iba tak  'vyprovokujeme ' divákov k tomu, aby nás mohutne povzbudzovali ako naposledy. Ak zase ukážeme charakter, divákov pobavíme a verím, že to opätovne náležite ocenia. Je iné hrať v žičlivej atmosfére, keď cítite podporu z tribún a na to sa spoliehame aj v nastávajúcom stretnutí s vedúcim celkom. Bolo by fajn, keby sa rovnako do varu dostali naši priaznivci, lebo to, čo predviedli na zápase s Trnavou, keď sa chytil celý štadión, bolo úžasné a to som vari dosiaľ počas môjho pôsobenia v Prešove neregistroval. Náš kotol, žiaľ, štrajkuje a debatovali sme s Peťom Petrášom ako kapitánom o tom, čo sa musí urobiť, aby sme jeho podporu zase vnímali.“

Zopakovať oduševnenie

Práve úspešné vystúpenie proti Trnavčanom bolo návodom ako na Slovan. Naši si to užívali a rovnako tak publikum. Hráči dreli do záverečného hvizdu a uvedomili si, že len touto cestou sa môžu znovu vyšplhať na pozíciu víťaza a získať cenný skalp.

Pravda, jedna lastovička ešte leto nerobí. Tatran by rád dokázal, že ostatný úlovok nebol náhodný a herne mieri vyššie. Pravda, bude musieť čeliť i absencii vylúčeného Krajníka

„Pred minulým vystúpením sme boli v inom postavení. Každý zápas je dôležitý a tabuľka sa podchvíľou mení vzhľadom na vyrovnanosť celkov. Nepripúšťame si žiadny zbytočný tlak, máme skúsených hráčov, ktorí dokážu eliminovať prehnanú nervozitu,“ poznamenal gólman zeleno–bielych.

Slovanistov má prekuknutých, rovnako ako jeho spoluhráči. „Hrať so Slovanom – to je vždy doma jeden z vrcholov sezóny vedno s derby s Košicami. Skutočné lákadlo. Ide o rivala, ktorý je naozaj najlepší u nás, hoci sprvoti sa mu nedarilo. Má dosť hráčskej kvality i patričné finančné zázemie. Preto sme maximálne motivovaní. Tešíme sa a vieme, že na vlastnej pôde nám to ide. Takže chceme tri body na poskočenie v tabuľke,“ vyslovil odhodlanie za celý mančaft Jakub Diviš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.