Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V Prešove sa dnes predstaví tretia Spišská Nová Ves

Sportnet|Publikované 13. okt 2005 o 22:00

Prešov - Víťazná trojzápasová séria Lietajúcich koní na ľade súperov sa skončila v utorok v Považskej Bystrici, keď Prešovčania podľahli v meraní síl

12. kola domácim hokejistom 0:2. Tréner Šarišanov Rudolf Homza na úvod len stroho konštatoval: "Bez gólov sa nevyhráva. Snaha bola, no chlapci boli málo dôrazní v koncovke." Dva puky v sieti brankára Gubíka idú na vrub individuálnych chýb jednotlivcov. "Prvý 'spískal' obranca Čulík už v 8. minúte. Považania boli v úvodnej tretine celkovo aktívnejší, mali miernu prevahu. V prostrednej časti sa nám podarilo hru vyrovnať, no nevyužili sme viaceré šance. Najmä tie v presilovkách nás môžu zvlášť mrzieť. V tretej tretine sa dopustil osudnej chyby zasa Goffa, ktorý si nepokryl svojho obrancu a po strele od modrej čiary sme inkasovali po druhýkrát." Lietajúce kone mali potom ešte jedenásť minút na prípadné skorigovanie nepriaznivého výsledku, no namiesto na ľade bojovali skôr na trestnej lavici... "Viac než dve minúty sme hrali oslabení o dvoch mužov, čo nás stálo pomerne dosť síl. No nie je to výhovorka, zápas sme si prehrali sami a to už skôr. Žiaľ, mojím zverencom akoby chýbala v niektorých stretnutiach vera vo vlastné sily. Nevedia sa predať, hoci sú mladí a perspektívni."

Do Prešova dnes pricestuje súper (od 18. hodiny), ktorému patrí v aktuálnej tabuľke tretie miesto. Spišská Nová Ves dokázala svoju silu aj naposledy v Trnave. R. Homza dobre vie, o čom je reč... "Ešte v 50. minúte prehrávali 2:4, nakoniec sa ale tešili z víťazstva 6:4. A to už čosi znamená. Ja k tomu nemám viac čo dodať, snáď len poprosiť fanúšikov, aby nás prišli v čo najväčšom množstve povzbudiť. Skončila sa naša víťazná séria na ľade súperov, možno sa nám v derby podarí pretrhnúť sériu domácich prehier."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.