Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

V Prešove sa dnes predstaví líder z Topoľčian

Sportnet|Publikované 20. okt 2005 o 22:00

Prešov Lietajúce kone z Prešova opäť vonku vyhrali, keď v 14. kole prvej hokejovej ligy uspeli po výsledku 1:0 v Senici. Mužstvo už hralo pod

taktovkou nového kormidelníka Oldřicha Jindru, ktorému robí asistenta doterajší hlavný lodivod Rudolf Homza. O. Jindra pochádza v Plzne a je bezpochyby najmladším seniorským trénerom na Slovensku v závere augusta tohto roku oslávil 25. narodeniny. A dôvod na malú oslavu mal aj po utorkovom vystúpení na Záhorí. V ňom možno trochu zmiatol svojho kolegu na domácej striedačke ešte pred samotným úvodným vhadzovaním. "V porovnaní s našim posledným zápasom so Spišskou Novou Vsou sme zloženie pätiek úplne poprehadzovali. Snažil som sa dať dohromady hráčov s rovnakými hernými a charakterovými povahami. Každá formácia mala svoje špecifické úlohy". Český kauč v prešovských službách, ktorý sa vie dohovoriť po anglicky, nemecky a latinsky, pasívne ovláda taliančinu, ruštinu, a začína so štúdiom francúštiny, objektívne priznal, že v Senici to ešte v žiadnom prípade nebola v podaní jeho zverencov úplná herná pohoda. No zároveň jedným dychom dodal: "Chlapci ale bojovali, všetci do jedného, a vyvarovali sa zbytočných vylúčení. No a veľkou oporou bol opäť brankár Gubík". Keď už sa zdalo, že stretnutie smeruje k rozuzleniu v predĺžení, prípadne až v samostných nájazdoch, prišiel rozhodujúci "direkt" východniarov, v podaní mladíkov zo štvrtej päťky. No všetko mohlo byť aj presne naopak... "V tretej tretine sa práve títo naši chlapci dopustili obrovskej hrúbky, keď pustili do samostatného brejku domáceho útočníka. Vďaka Gubíkovi ale z neho gól nepadol. Hriešnikov som nechal sedieť na striedačke, no neodpísal som ich úplne, a po chvíli sa dostali na ľad znuva. Hneď nato vsietil Kolcun rozhodujúci úspešný zásah," opísal dôležtý moment, mimochodom v podaní päťky zloženej výlučne z prešovských odchovancov, Oldřich Jindra.

Ambiciózny mladý kormidelník by rád v dnešnom meraní síl 15. kola konečne pretrhol sériu domácich tesných prehier. Na margo stretnutia s aktuálnym lídrom z Topoľčian (začiatok o 18. hodiny) prezradil len stručne: "Súpera vôbec nepoznám, pre mňa je obovskou neznámou. Od svojich zverencov budem ale napriek tomu vyžadovať v prvom rade bojovnosť a zodpovednosť. A samozrejme vieru vo víťazstvo. Ja osobne po ňom veľmi túžim, kto nie, nemá na ľade čo robiť," prezradil na záver muž, ktorého prezidentovi HK Lietajúce kone, Mariánovi Troligovi, odporúčil agent Miroslav Michalek.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.